Angle down Atgal

Jurbarko rajono savivaldybėje COVID-19 susirgimų šuolis

Spalvinių zonų žemėlapyje daugiausiai sergančiųjų Covid -19 liga turinčios savivaldybės žymimos Juoda D spalva. Tokia spalva jau nusidažė ir Jurbarko r. savivaldybė. Remiantis oficialiais Statistikos departamento duomenimis  praėjusią savaitę užregistruoti 67 nauji atvejai.

COVID-19 plitimo apžvalga Jurbarko rajono savivaldybėje nuo 2021 09 05 iki 2021 09 11.

09 05  – 5 atvejai

09 06  – 7 atvejai

09 07 – 8 atvejai

09 08 – 2 atvejai

09 09 – 22 atvejai

09 10 – 13 atvejų

0911 – 10 atvejų

43-ių atvejų užsikrėtimo aplinkybės nežinomos, 11-a atvejų – šeiminiai, 3 atvejai susiję su protrūkiu viešojo administravimo įstaigoje, 10 atvejų – su protrūkiu vaikų neformaliojo švietimo paslaugas teikiančioje įstaigoje.

Šiuo metu serga 87 Jurbarko rajono gyventojai. 14 dienų naujų atvejų rodiklis 338,3 atvejo/100 000 gyv., savaitinis naujų atvejų pokytis 325%, savivaldybės spalvinė zona Juoda D.

Sparčiai augant  COVID-19 ligonių skaičiui gydymo įstaigose, rugpjūčio 11 dieną Vyriausybė pritarė papildomoms pandemijos valdymo priemonėms, informuoja Sveikatos apsaugos ministerija.  Priimtais sprendimais siekiama užtikrinti, kad verslai tęstų veiklą, vaikai būtų ugdomi ugdymo įstaigose, ligoninės teiktų paslaugas visiems, ne tik COVID-19 ligoniams.  Taip pat turime saugoti visuomenės grupes, kurios negali skiepytis dėl sveikatos būklės ar amžiaus. 

„Dėkojame už bendradarbiavimą verslų ir paslaugų asociacijoms. Norėdami, kad priimtos pandemijos valdymo priemonės išties būtų įgyvendinamos ir efektyvios, dar ir šiandien derinome paskutinius žingsnius su visais proceso dalyviais. Sutarėme, kad visi siekiame bendro tikslo – kad paslaugos būtų teikiamos kuo ilgiau. Tam turime veikti maksimaliai saugioje erdvėje, kurią kuriame visi kartu“, – sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Nuo pirmadienio, rugsėjo 13 d., visos kontaktinės paslaugos bus teikiamos ir ūkinės veiklos vykdomos bei renginiai organizuojami (išskyrus nustatytas išimtis) tik asmenims, kurie atitinka Galimybių paso kriterijus. 

Kai veiklos vykdomos ar paslaugos teikiamos tik asmenims, turintiems Galimybių pasą, rekomenduojame dėvėti kaukes, laikytis atstumų. Kai veiklos vykdomos ar paslaugos teikiamos be Galimybių paso, kaukių dėvėjimas, atstumų laikymasis, srautų valdymas ir kt. yra būtini. 

Primenama, kad be Galimybių paso galioja ir kiti dokumentai, įrodantys vakcinacijos, persirgimo, atlikto PGR tyrimo arba greitojo antigeno testo neigiamo rezultato, antikūnų tyrimo teigiamo rezultato faktą įrodantys dokumentai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite