Angle down Atgal

Jurbarko rajono gyventojai raginami nelaukti rudens ir skiepytis vasarą

Nors Jurbarko rajonas yra pirmajame dešimtuke tarp šalies savivaldybių pagal paskiepytų nuo Covid-19 asmenų skaičių, vakcinaciją rajone organizuojančios įstaigos vadovę neramina sulėtėjęs vakcinacijos tempas. Jurbarko r. pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Remigija Mencienė ragina gyventojus nelaukti rudens ir pasiskiepyti vasarą, ypač prašydama suskubti jaunuolius, t.y. nuo 12 metų ir vyresnius, kurie kol kas skiepijasi vangokai.

Jurbarko rajonas pagal bent viena vakcinos doze paskiepytų asmenų skaičių (54,9 proc.) yra 8 vietoje iš 60 rajonų ir savivaldybių. Rajonas pirmajame dešimtuke (devintoje vietoje) ir tarp asmenų, gavusių pirmąją vakcinos dozę (9 vietoje). „Masinė vakcinacija rajone vyksta ganėtinai sklandžiai, nors pastaruoju metu, kaip ir visoje Lietuvoje, juntamas vakcinacijos tempo lėtėjimas“, – „Mūsų laikui“ liepos 21 dieną komentavo r. PSPC direktorė.

Jurbarko r. savivaldybėje bent viena vakcinos doze paskiepytų asmenų yra 13 301 iš jų vakcinuotų pagal pilną vakcinacijos schemą yra 11 904 (visi straipsnyje pateikti duomenys yra 2021 m. liepos 19 dienos darbo pabaigos, - aut. past.). 

„Šiuo metu savaitei į priekį laisvų vietų vakcinacijai įvairiomis vakcinomis turime daugiau kaip 150“, – komentavo R. Mencienė, skatindama visus rajono gyventojus ir asmenis, kuriems Jurbarkas būtų patogi vieta vakcinacijai, registruotis arba atvykti be registracijos bet kurią darbo dieną į r. PSPC patalpas ir vakcinuotis.

„Vakcina apsaugo ne tik nuo Covid-19, bet palengvina ir keliones, kurios vyraujant itin šiltiems orams tampa vis aktualesnės“, – primena įstaigos vadovė, kuri yra patenkinta sklandžiai vykstančia registracija ir skiepijimo procesais.

Skiepijimo procesus Jurbarko krašte vykdo 10 asmens sveikatos priežiūros įstaigų. Pašnekovės žodžiais, visose įstaigose skiepijimo procesas vyksta sklandžiai ir lanksčiai, t. y. esant svarbioms priežastims, asmenys vakcinuojami ne tik ASPĮ patalpose, bet namuose. Iki šiol gausiausiai paskiepyta amžiaus grupė rajone yra 65-79 metų amžiaus asmenys.

Šios savaitės vidurio duomenimis, šios grupės asmenų yra vakcinuota beveik 75 proc. Nuo birželio 14 dienos pradėjus vakcinuoti visus gyventojus nuo 12 metų, auga ir jaunesnių asmenų grupėje skiepytų asmenų skaičiai, tačiau ne taip sparčiai, kaip norėtųsi.

Populiariausia vakcina Jurbarko rajone kaip ir Lietuvoje – „Pzifer“ gamintojo „Comirnaty“ vakcina. Taip pat itin populiarėja „Johnson&Johnson“ gamintojo vakcina „Janssen“.

Pasak R. Mencienės, šios vakcinos populiarumą lemia tik vienos dozės poreikis bei jau po dviejų savaičių susiformuojantis imunitetas, vadinasi, ši vakcina yra greičiausias būdas įgauti atsparumą nuo Covid-19, o tai labai svarbu jauno amžiaus asmenims, kurie yra itin mobilūs (liepos 21 dienos duomenimis, 12-15 metų amžiaus grupėje paskiepyta iš viso 9,1 proc. jaunuolių (viena ar dviem vakcinos dozėmis).

„Atsižvelgiant į lėtėjantį vakcinacijos tempą visoje Lietuvoje ir viešoje erdvėje girdimą gyventojų poziciją, kad vakcinaciją planuoja atidėti iki rudens, kaip medikė noriu paantrinti viešai išsakytai kolegos gydytojo Kauno vakcinacijos centro direktoriaus Justino Dzidzevičiaus pozicijai, kad būtent dabar, vasarą, yra pats tinkamiausias laikas vakcinacijai, nes gyventojai gerokai rečiau serga įvairiomis peršalimo ligomis, kurios yra kontraindikacijos bet kokiai vakcinai. Šiuo metu suformavus pakankamą visuotinį imunitetą t. y. apie 70 procentų populiacijos, nors atsižvelgiant į naujų viruso atmainų plitimą gali prireikti ir 80-90 procentų, galime tikėtis sklandaus moksleivių ir darželinukų grįžimo į kontaktinį ugdymą, išvengti dar vieno karantino, kuris tiek viešojo, tik privataus sektoriaus darbą itin apsunkina arba net padaro jį neįmanomu”, – pabrėžė R. Mencienė, kuri ypač ragina suskubti skiepytis jaunus žmones.

R. Mencienė ragina neatidėlioti vakcinacijos ir kuo greičiau 12 metų ir vyresniems gyventojams kreiptis į jiems patogią gydymo įstaigą, kurioje galės pasirinkti pageidaujamą vakciną.

„Vakcinuotis tam, kad šį rudenį pasitiktume be Covid-19 atvejų augimo, karantino bei viešąjį gyvenimą varžančių ribojimų. Nuo Covid-19 naujų ir senesnių atmainų nesame apsaugoti nė vienas, kad ir kokie sveiki bei stiprūs būtume. Tik skiepai yra galimybė išeiti iš sudėtingos situacijos. Užsikrėtimų skaičiai, kurie pastarąją savaitę mažėjo, šią savaitę vėl pradėjo augti, ir augimas gali greitai stabilią situaciją pasikeisti į neigiamą pusę, kaip buvo pernai. Todėl mano patarimas ir pozicija šiuo sunkiu ekstremalios šalyje padėties metu yra vienas – neatidėlioti ir nedelsiant skiepytis nuo Covid-19“, – ragina R. Mencienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite