Angle down Atgal

Jurbarko ligoninėje uždarytas „kovidinis“ skyrius

Nors viešojoje įstaigoje Jurbarko ligoninė daugiau nei savaitę uždarytas „kovidinis“ skyrius, personalas neatsipalaiduoja. Panaikinus karantiną, virusas niekur nedingo, sako medikai, ragindami rajono gyventojus nedelsti ir iki rudens pasiskiepyti.

Nuo liepos 12 dienos nebeliko taip vadinamojo „Covid 19“ skyriaus, kuris veikė nuo praėjusių metų spalio 26 dienos. „Viešojoje įstaigoje Jurbarko ligoninėje stacionarinės paslaugos Covid-19 liga sergantiems pacientams nebeteikiamos nuo liepos 12 d., todėl stacionare sergančių Covid-19 liga pacientų šiuo metu nebeturime. Išlieka paslaugų teikimas karščiuojantiems pacientams Karščiavimo klinikoje ir Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje“, – „Mūsų laiką“ liepos 20 dieną informavo Vaida Lukšienė, Jurbarko ligoninės Vyriausiojo gydytojo pavaduotoja medicinos reikalams.

Priminsime, kad LSMUL Kauno klinikų sprendimu Jurbarko ligoninė nuo 2020 metų spalio 26 dienos paskirta gydyti Covid-19 liga sergančius stacionariai. Uždaryti „kovidinį“ padalinį Jurbarko ligoninėje – taip pat Kauno klinikų sprendimas, priimtas atsižvelgus į pagerėjusią epidemiologinę situaciją ir sumažėjusius pacientų srautus.

Pasak V. Lukšienės, šiuo metu tie Covid-19 pacientai, kuriems reikia stacionaraus gydymo, nukreipiami į Kauno ligoninės infekcinį skyrių.

Jurbarko ligoninės reanimacijos-intensyvios terapijos ir vidaus ligų skyriai grįžo prie įprastinio darbinio ritmo – būtent šie skyriai įtemptu pandeminiu laikotarpiu buvo performuoti į „kovidinį“ skyrių. Ligoninėje sunkiems ligoniams buvo paruošta apie 40 „kovidinių“ lovų, tačiau piko metu, apie naujuosius metus, išaugus sergamumui, teko lovų skaičių išplėsti iki 50-ies.

Jurbarko ligoninė sergančiųjų Covid-19 skaičiaus augimo kol kas nepajuto, tačiau budrumo nepraranda – atidžiai stebi situaciją ir prašo išlikti budriems. „Sergančių Covid-19 liga skaičiaus didėjimo dar nepajutome, tačiau, kad to išvengtume, Jurbarko rajono gyventojams palinkėtume išlikti budriems ir pasaugoti save bei kitus, nes koronavirusas niekur nedingo, nepaisant karantino panaikinimo. Taip pat svarbu, kad visi, kurie dar nepasiskiepinę, tą padarytų iki rudens ir jau susiformavus imunitetui turėtų galimybę išvengti sunkios ligos ir jos komplikacijų”, – paragino V. Lukšienė, Vyriausiojo gydytojo pavaduotoja medicinos reikalams.

Priminsime, kad Kauno klinikos nuo pavasario buvo ta įstaiga, organizuojanti Covid-19 liga sergančių pacientų gydymą Kauno regione. Pastarajame yra septynios gydymo įstaigos su skyriais, skirtais gydyti Covid-19 liga sergančius pacientus, kuriems būtinas stacionarinis gydymas. Šios įstaigos tai – LSMU Kauno ligoninė; Kauno klinikos, Marijampolės ligoninė; Kėdainių ligoninė; Jurbarko ligoninė; Jonavos ligoninė ir Prienų ligoninė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite