Angle down Atgal

Jurbarko krašto šventė užbaigta iškilmingomis pamaldomis ir aktyviomis veiklomis

Jurbarko krašto šventė tęsėsi ir sekmadienį. Į šventines pamaldas Jurbarko Kristijono Donelaičio evangelikų liuteronų bažnyčioje susirinkę visuomenės bei valdžios atstovai klausėsi kompozitoriaus Bob Chilcott „Mažųjų džiazo mišių“ („A Little Jazz Mass”), kurias atliko vasaros giedojimo seminaro projektinis choras iš visos Lietuvos. Visi pamaldų dalyviai taip pat turėjo galimybę išgirsti skambant naujuosius Steinmeyer vargonus, kuriais grojo meno vadovas, vargonininkas Hans-Jürgen Wulf iš Hamburgo (Vokietija).

Šventinėse pamaldose dalyvavo ir mūsų miesto partnerio Ryno delegacija iš Lenkijos. Ryno miesto savivaldybės burmistras Jaroslavas Filipekas (Jarosław Filipek) pasidžiaugė jau 20 metų besitęsiančiu bendradarbiavimu su Jurbarku ir Savivaldybės merui Skirmantui Mockevičiui įteikė atminimo dovaną.

Sekmadienį daug įvairių veiklų pasiūlė Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Paskaitą apie tarmių reikšmę bei vartojimo tradicijas šiuolaikinėje visuomenėje bibliotekoje skaitė etnomuzikologė, televizijos ir radijo laidų bei renginių vedėja Zita Kelmickaitė kartu su tarmių tyrinėtojais Juozu Pabrėža bei Danguole Mikulėniene.

Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto monografiją „Viešvilė“ visuomenei pristatė jos sudarytojas ir vyriausiasis redaktorius Algirdas Sinkevičius. Pristatyme dalyvavo ir leidyklos „Versmė“ atstovai. Už kruopštų Mažosios Lietuvos istorijos puoselėjimą ir atliktą didžiulį autorių komandos subūrimo bei istorinės medžiagos surinkimo darbą, kuris įprasmintas didelę vertę turinčiomis knygomis rugpjūčio 6 d. Algirdui Sinkevičiui buvo įteikta Savivaldybės padėka.

Bibliotekos lankytojai klausėsi Jurbarko kultūros centro folkloro grupės „Imsrė“ atliekamų muzikinių kūrinių, grupės „Rakija Klezmer Orkestar“ koncerto, skanavo žemaitiškų patiekalų, o mažieji bibliotekos lankytojai linksmai leido laiką žaisdami lietuvių liaudies žaidimus.

Iškilmingos pamaldos ir aktyvios veiklos bibliotekoje užbaigė Jurbarko krašto šventę, kuri šiemet buvo skirta Magdeburgo teisių suteikimo Jurbarko miestui 410-osioms metinėms paminėti. Kaip ir kiekvienais metais jurbarkiečiams ir miesto svečiams ši šventė padovanojo daug įdomių, gražių ir įsimintinų renginių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite