Angle down Atgal

Jubiliejinis jomarkas sukvietė į Kuršėnus pasidžiaugti derliumi ir paminėti solidaus gaisrinės jubiliejaus

Jau dešimtąjį kartą Kuršėnuose surengta tradicinė rudens ir naujojo derliaus šventė – Jomarkas sukvietė daržovių, vaisių, uogų, vaismedžių, gėlių augintojus, bitininkus iš viso Šiaulių rajono. Naujojo daržų ir sodų, laukų ir pievų derliaus mugėje buvo gausybė šių metų produkcijos – nuo medaus iki sodinukų.

Šių metų Jomarke gausiai dalyvavo ir tautodailininkai su savo dirbiniais, duonos kepėjai, mėsos gamintojai. Gražia tradicija, nuspalvinančia šventę, kasmet tampa spalvingų kilimų kūrimas iš derliaus gėrybių, žolynų – tuo pasirūpina rajono švietimo įstaigos. Naujojo derliaus grožybių į Jomarką kasmet atveža ir Šiaulių rajono savivaldybės seniūnijos, seniūnai. Šventės dalyvius džiugina visada linksmi, stilingai pasipuošę šventės vedėjai – Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro darbuotojai Sigita Butvidienė ir Gintaras Kiura.

Šių metų Jomarko tema – Ugnis pasirinkta neatsitiktinai, nes šiemet minime ir ypatingą sukaktį – senosios Kuršėnų gaisrinės 135 metų jubiliejų. Šia proga šventėje surengta išskirtinė Šiaulių apskrities priešgaisrinių gelbėjimų pajėgų parodomoji programa. Ypač įspūdingai atrodė fontanas, kurio vanduo gaisrinių automobilių pagalba buvo imamas iš Ventos upės ir purškiamas į upę.

Jomarko tradicija – dviračių žygis aplink Kuršėnus yra vienas iš Europos judumo savaitės renginių. Po žygio visi dviratininkai galėjo dalyvauti loterijoje, kurioje buvo dešimtys įvairių prizų – nuo gertuvės iki maišo malkų, bet svarbiausias loterijos prizas – „Baltik vairo“ dviratis. Jį šį kartą laimėjo Remigijus Mekšėnas.

„Esu labai patenkintas laimėtu dviračiu, kurį perleisiu žmonai“, – džiaugėsi Remigijus. Jis dviračių žygiuose dalyvauja jau ne pirmą kartą, šį kartą važiavo su visa šeima – žmona Roberta, dukrelė Emilija, sūnus Renaldas.

Kaip ir kasmet, šventę pasveikino baikerių motociklų gausmas, vyko muzikinis – motorizuotas Šiaulių apskrities priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų paradas.

Už nuopelnus gyventojų saugai ir priešgaisrinei tarnybai Šiaulių rajono savivaldybės mero Antano Bezaro padėkos įteiktos Ričardui Kazlauskui, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kuršėnų komandos viršininkui vidaus tarnybos majorui; Deividui Martišauskui, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kuršėnų komandos skyrininkui vidaus tarnybos vyresniąjam puskarininkiui; Dovydui Čepuliui, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kuršėnų komandos ugniagesiui gelbėtojui vidaus tarnybos jaunesniąjam puskarininkiui; Žydrūnui Kazakaičiui, Šiaulių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Meškuičių ugniagesių komandos skyrininkui; Ričardui Špukąi, Šiaulių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Bazilionų ugniagesių komandos ugniagesiui; Kęstučiui Krištopaičiui, Šiaulių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Bazilionų ugniagesių komandos ugniagesiui; Kostui Tručinskui, Šiaulių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Žarėnų ugniagesių komandos skyrininkui. O Seimo narė Rima Baškienė Kuršėnų gaisrinės 135-ųjų metinių proga įteikė padėką Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kuršėnų komandos viršininkui vidaus tarnybos majorui Ričardui Kazlauskui. Lauryno Ivinskio aikštėje išsirikiavusius pareigūnus sveikino Seimo narė Rima Baškienė, Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, jo pavaduotojas Česlovas Greičius, Kuršėnų seniūnijos seniūnas Vytautas Gedmontas ir kiti.

Jomarką vainikavo ypatingas koncertas, skirtas senosios Kuršėnų gaisrinės jubiliejui, kuriame koncertavo Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras ir žavioji atlikėja Ieva Paniulaitytė su programa „Apie ką kalba žvaigždės“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite