Angle down Atgal

JT pradeda tyrimą dėl įtariamų Rusijos žiaurumų Ukrainoje

Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryba ketvirtadienį didele balsų dauguma nubalsavo už siūlymą pradėti tyrimą dėl Rusijos karių Ukrainoje galimai įvykdytų rimtų nusikaltimų, dar labiau didindama diplomatinį spaudimą Maskvai.

Reikšdama susirūpinimą dėl neteisminės egzekucijos, civilių aukų, kankinimų ir prievartos prieš vaikus, taryba 33 balsais prieš du parėmė Ukrainos pateiktą rezoliucijos projektą, kuriuo raginama ištirti pažeidimus, kaip įtariama, padarytus Kyjivo, Černihivo, Charkivo ir Sumų srityse vasario pabaigoje ir kovą, „siekiant patraukti kaltininkus atsakomybėn“.

Kinija ir Eritrėja balsavo „prieš“, o 12 šalių, įskaitant Indiją, Pakistaną ir Kubą, susilaikė. Tuo metu Rusija šį neeilinį JT svarbiausios žmogaus teisių institucijos posėdį pavadino politizuotu triuku ir atsisakė jame dalyvauti.

Ukrainos užsienio reikalų viceministrė Eminė Džaparova papasakojo tarybai, kaip motinos akivaizdoje buvo išžagintas 11 metų berniukas, likęs traumuotas. Ji pridūrė, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino pajėgos į Ukrainą neša „gryną blogį“.

Kalbėdamas iš Kyjivo, viceministrė pareiškė, kad Rusija Europos žemyne vykdo „šiurpiausius žmogaus teisių pažeidimus per pastaruosius dešimtmečius“.

„Per šias 10 savaičių mano šalies žmonės patyrė visišką siaubą“, – sakė E. Džaparova.

„Kankinimai ir priverstiniai dingimai, seksualinis smurtas ir smurtas dėl lyties: Rusijos nusikaltimų sąrašas yra begalinis, – pareiškė ji. – Tik pasaulis, solidarizuodamasis su Ukrainos žmonėmis, gali nugalėti šį gryną blogį.“

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite