Angle down Atgal

Joniškio rajono savivaldybės stipendininkei suteiktas meno kūrėjo statusas

Joniškio krašto tautodailininkei, sodų rišėjai, Joniškio rajono savivaldybės stipendininkei Valijai Šurnaitei suteiktas meno kūrėjo statusas. Tai liudijantis pažymėjimas tautodailininkei įteiktas praėjusį šeštadienį Šiauliuose vykusioje tautodailės parodoje „Aukso vainikas“.

Kad Lietuvos Respublikos kultūros ministerija suteiktų meno kūrėjo statusą, kuris garantuoja tam tikras lengvatas, o kartu ir patvirtina kūrėjo profesionalumą, reikia pateikti nemažai įrodymų bei apginti savo gebėjimus. Be visų būtinų dokumentų joniškietei rekomendaciją rašė menotyrininkė Michalina Adomavičienė.

V. Šurnaitė padėkos žodžių negailėjo ją konsultavusiai ir padėjusiai pateikti dokumentus Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkei Laimai Kelmelienei, tautodailininkei, Joniškio garbės pilietei Anicetai Krajinienei, Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus muziejininkei Vitai Vitkauskienei, Lietuvos tautodailininkų sąjungos pirmininkui Jonui Rudzinskui.

Tiesa, į tautodailę V. Šurnaitė atėjo ne su šiaudinių sodų menais, o su tekstilės dirbiniais. Tik vėliau į jos gyvenimą atėjo meilė šiaudiniams sodams. Dar 2012 metais tautodailininkė gavo Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos sertifikatą, kuriuo patvirtinama, kad jos darbai iš šiaudų atitinka Lietuvos Respublikos tautinio paveldo produktų sertifikavimo reikalavimus, o po metų jai suteiktas tradicinių amatų meistro sertifikatas. V. Šurnaitė yra Joniškio rajono savivaldybės stipendininkė, kuriai pernai už sodų rišimą buvo skirta savivaldybės stipendija.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite