Angle down Atgal

Jonavoje konfiskuotas metaliniu strypu muštas šuo ieškos naujų namų

Dažnas iš mūsų augintinį supranta kaip savo šeimos narį – apgyvendina jį kartu jaukiuose namuose, rūpinasi jo priežiūra bei skiria visą reikalingą dėmesį. Tačiau iki šiol vyrauja ir kita praktika: šuo, gyvenantis kieme ir atliekantis sargo funkciją, neretai pamirštant skirti laiko net elementariai jo priežiūrai. Pasitaiko atvejų, kada augintiniai laikomi siaubingomis sąlygomis, neturi pastogės, geriamo vandens, nėra reguliariai maitinami ar net žalojami fiziškai.

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ (toliau – GGI) sulaukė pranešimo apie Jonavoje mušamą bei neprižiūrimą šunį. Liudininkų teigimu, neblaivus vyriškis vieliniu strypu stipriai „auklėjo“ prie būdos pririštą savo augintinį. Gyvūnas neturėjo jokio dubenėlio nei maistui, nei vandeniui, o grandinė, naudota vietoj įprasto antkaklio, apsivijusi aplink kaklą. Toks elgesys yra draudžiamas Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymu bei savivaldybių patvirtintų gyvūnų laikymo taisyklių.

Atsižvelgiant į tai, GGI kreipėsi į Kauno apskrities, Jonavos rajono VPK (vyriausiąjį policijos komisariatą). Į procesą buvo įtraukta ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Tarnybai patikrinus atvejį, nustatyta, jog gyvūnas neturi vakcinavimo nuo pasiutligės įrodančio dokumento, yra pririštas prie būdos, o vietoj antkaklio naudojama grandinė, taip sukeliant nepatogumo jausmą. Taip pat užfiksuota, jog augintinis pastoviai neturi vandens. Atlikto patikrinimo metu užfiksuoti Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pažeidimai, paskirta administracinė 50 EUR nuobauda bei administracinio poveikio priemonė – šuns konfiskavimas. Po konfiskacijos šuo yra gyvūnų globos organizacijos „Nuaras“ globoje.

„Apžiūros metu šuniui sužalojimų nenustatyta, bendra būklė gera, įmitimas normalus, išorinių parazitų nerasta. Emocinė būklė: elgėsi atsargiai, bet pakalbinus po truputį pradėjo bendrauti ir vizginti uodegą“, – teigė gyvūnų globos organizacijos „Nuaras“ atstovas Giedrius Survila. Praėjus reikiamam laiko tarpui, jei šeimininkas neapskųs Jonavos rajono VPK nutarimo, šuniui bus ieškomi nauji, atsakingi namai. Apie tolimesnę įvykio eigą GGI informuos savo socialiniuose tinkluose, internetinėje svetainėje bei spaudoje. 

„Suprantu, kad gyvūnui prieglauda nėra geriausia vieta, tačiau paimti jį iš sąlygų, kuriose jis gyveno, yra teisingas policijos sprendimas. Šunelis nusipelnė turėti geresnį gyvenimą ir mes labai tikimės, kad norintys jam suteikti naujus namus susisieks su mumis (GGI) arba tiesiai su Nuaru. Planuojama, kad šunį bus galima dovanoti nuo rugsėjo 17 dienos“ – situaciją komentavo su šiuo atveju dirbusi GGI vadovė Beatričė Vaitiekūnaitė-Pliuskė. 

Atsižvelgdama į esamą situaciją bei nuolat iškylančius žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus, GGI inicijavo projektą, kuriuo siekiama įteisinti draudimą turėti augintinį po žiauraus elgesio su juo ar nusižengimo. Panašūs draudimai šiuo metu jau taikomi ne vienoje pasaulio valstybėje: Lenkijoje – iki 10 m., Suomijoje ir Švedijoje – 2 m., Rumunijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose – 5 m., Norvegijoje ir Italijoje – 3 m. Taip pat Suomijoje, Belgijoje, Prancūzijoje ir Maltoje numatytas draudimas laikyti gyvūną jį skriaudusiam asmeniui nuo 3 iki 5 metų.

Norėdami prisidėti prie šio arba panašių žiauraus elgesio, gyvūnų nepriežiūros atvejų sprendimų, tai galite padaryti aukok.lt portale: https://www.aukok.lt/projektai/Stabdykime-ziauru-elgesi-su-gyvunais/

Informacija paruošta Kamilės Sakalauskaitės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite