Angle down Atgal

Jonavietės kerštas smurtavusiam sugyventiniui: apkaltino išžaginimu, vyrą patupdė už grotų

Gyvenimo draugo smurto neapsikentusi Jonavos gyventoja ėmėsi drastiškų veiksmų – sugyventinį apkaltino seksualine prievarta, o kaltinimų sulaukęs vyras buvo suimtas. Tačiau, kaip sakoma, lazda turi du galus – galiausiai visa istorija atsisuko prieš pačią moterį.

Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmai jau įsiteisėjusiu baudžiamuoju įsakymu išnagrinėjo neįprastą bylą, kurioje kaltinimai buvo pateikti tariamai seksualinės prievartos aukai. Pastarajai teko pasiaiškinti dėl pranešimo apie nebūtą nusikaltimą. Beje, už tokį patį nusikaltimą moteris jau buvo teista 2013 m.

Bylos duomenimis, Jonavos gyventoja J. F. praėjusiais metais policijai pranešė, kad neblaivus sugyventinis namuose panaudojo smurtą ir lytiškai santykiavo su ja prieš jos valią. Operatyviai buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl išžaginimo, vyras buvo sulaikytas.

Tačiau ėmus aiškintis tariamai padaryto nusikaltimo aplinkybes pradėjo aiškėti, kad pats nusikaltimas gali būti išgalvotas – padėti tariamo smurto aukai atvykusi skubiosios medicinos pagalbos specialistė vėliau parodė, kad, nors J. F. buvo po apžiūros pristatyta į Kauno klinikas, jokių smurto ir seksualinės prievartos žymių nebuvo matyti.

Kauno klinikose moterį apžiūrėję specialistai taip pat nerado jokių seksualinės prievartos žymių.

Vėliau ir pati jonavietė pripažino, kad melavo. Ikiteisminio tyrimo metu J. F. paaiškino, kad buvęs sugyventinis, su kuriuo gyveno iki 2019 m. rugsėjo, buitinio konflikto metu ją sumušė. Moteris kreipėsi į policiją, tačiau buvo tokia pikta, kad pagražino visą istoriją, prikurdama, jog buvo ne tik sumušta, bet ir seksualiai išniekinta. „Melavau policijos pareigūnams, kadangi buvau labai pikta dėl jo elgesio“, – ikiteisminio tyrimo metu prisipažino J. F.

Policijos pareigūnai į šį melą pažvelgė rimtai – įtariamasis buvo suimtas ir kuriam laikui uždarytas į areštinę.

Pats „prievartautojas“ pareigūnams aiškino, jog konfliktas kilo, kadangi jis norėjo išeiti pas draugus, o sugyventinė jo neišleido, todėl jis, būdamas neblaivus, ją sumušė. Tačiau, kaip patikino, seksualinės prievartos nenaudojo.

Kadangi moteris kaltę pripažino, teisėja Lina Šafronienė skyrė jai vos 20 valandų viešųjų darbų, kuriuos teks išdirbti per du mėnesius.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite