Angle down Atgal

Jodinėjimas žirgais – nauda ir kūnui, ir sielai

Žirgai – intelektualūs ir draugiški žmogui gyvūnai, kurie spinduliuoja tvirtumą bei ramybę. Ne veltui jodinėjimas laikomas ne tik kūną tvirtinančiu, bet ir sielą gydančiu sportu.

Populiaru ir specialios hipoterapijos dažnai taikomos įvairias traumas patyrusiems žmonėms. Bendravimas su šiais gyvūnais atpalaiduoja, sukelia malonias emocijas. Jodinėjimas yra puiki sporto šaka, raiteliai išmoksta ne tik valdyti ir bendrauti su žirgu, bet ir sustiprėja fiziškai, daugiau laiko praleidžia gryname ore.

Jodinėjimo nauda

Norint sustiprinti fizinę sveikatą bei pagerinti emocinę būklę viena iš tinkamiausių sporto šakų yra jodinėjimas. Raiteliai tampa gerai treniruoti, nes jojimo metu dirba beveik visos raumenų grupės, stiprinamas korpusas, pusiausvyra, gerinama laikysena. Didžiausias krūvis tenka šlaunims, kojoms, pilvui ir rankoms. Dažnai treniruotės vyksta gryname ore, o tai padeda valytis plaučiams, grūdinti organizmą.

Žirgų sporte svarbu ne tik fizinis judėjimas, bet ir ryšio su savo žirgu užmezgimas. Todėl raiteliai išmoksta pasirūpinti gyvūnu – jį šukuoja, maitina, prausia. Taip palengva kuriama žirgo ir jo raitelio draugystė, abipusis supratimas.

Jodinėjant galima aplankyti įvairiausius gamtos kampelius, patirti laisvės pojūtį. Todėl pagerėja žmogaus psichologinė būklė, jis greičiau atsipalaiduoja, tampa atsparesnis stresinėms situacijoms. Žirgų stebėjimas ramina, padeda užsimiršti nuo kasdieninių rūpesčių. Juk jojant tenka galvoti apie taisyklingą laikyseną, žirgo judesius, jo valdymą ir tuo pačiu metu stebėti aplinką, gamtą ar galimas kliūtis. Todėl nelieka laiko rūpintis kitomis slegiančiomis problemomis.

Jojimo pradžiamokslis – kokių priemonių reikės?

Norintiems išbandyti jojimo pamokas pirmiausia užduotis yra rasti gerą jojimo mokyklą. Tai padaryti gali būti sunkiau nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Išsirinkę mokyklą pabendraukite su jojimo treneriu, pasakykite savo lūkesčius, pasiteiraukite apie treniruotes, jų laiką ir pobūdį.

Dažniausiai pamokos organizuojamos grupėmis iki šešių asmenų. Pirmą kartą galima tiesiog stebėti viską iš šono, todėl tai puikus laikas įvertinti aplinką, pavyzdžiui, ar žirgai atrodo sveiki, prižiūrėti ir laimingi, ar žmonės mandagūs ir panašiai.

Raiteliams reikalingomis priemonėmis pirmosioms pamokoms pasirūpins jojimo mokykla arba teks patiems ieškoti kur pasiskolinti viską, ko prireiks. Bėgti susipirkti pradinį krepšelį nerekomenduojama. Geriausia – pirmiausia išbandyti kelias jojimo pamokas, pamatyti, ar šis sportas jums tinka ir ar norite toliau tęsti.

Viena svarbiausių priemonių jojikui – kokybiškas šalmas. Įsigydami šalmą pasimatuokite, sureguliuokite ir pažiūrėkite ar jis puikiai tinka. Pirkite tik kokybės standartus atitinkančius šalmus.

Ne mažiau svarbi avalynė ir jojimo kelnės. Raiteliams reikalingi batai žemu kulnu, kuris neslystų iš balnakilpės. Taip pat svarbu, kad batai būti ne guminiai ir patogūs dėvėti. Kelnės jojimui turėtų būti be vidinės siūlės, specialiai pasiūtos, kad nespaustų ir netrintų.

Be viso to vertėtų pasirūpinti ir kokybiška likusia apranga. Juk daugiausia treniruočių laiko praleisite gryname ore. Tad apranga turi tikti įvairioms oro sąlygoms. Geriausia kai rūbai pasižymi vandenį atstumiančiomis ir vėją sulaikančiomis savybėmis. Jei lauke nesijausite sušalę ar sužvarbę – joti bus gerokai maloniau.

Taigi, jodinėjimas – rimtas sportas, kuris patiks tiek jauniems, tiek vyresnio amžiaus asmenims. Tai puiki veikla, kuri padės sustiprėti, pabūti gryname ore, atsikratyti nuovargio ir streso.

Platų raitelių ir žirgų prekių asortimentą galite rasti horsecare.lt tinklapyje.

 

Remiamas turinys

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite