Angle down Atgal

JAV per parą nustatyta per 63,6 tūkst. COVID-19 atvejų, mirė 774 žmonės

Jungtinės Valstijos penktadienį pranešė per parą užfiksavusios 63 643 naujus koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejus.

Kaip rodo 20 val. 30 min. vietos (šeštadienį 3 val. 30 min. Lietuvos) laiku Johnso Hopkinso (Džonso Hopkinso) universiteto paskelbti duomenys, per pastarąją parą šalyje taip pat mirė 774 anksčiau koronavirusu užsikrėtę žmonės.

Jungtinės Valstijos išlieka smarkiausiai COVID-19 pandemijos paveikta šalis – joje užsikrėtė iš viso 3,18 mln. žmonių, iš jų 133 969 mirė.

Ketvirtadienį buvo užfiksuotas rekordinis užsikrėtimo atvejų pagausėjimas – jų per parą buvo nustatytas 65 551. Ekspertai baiminasi, kad po užsikrėtimų dažnio pliūpsnį lydės reikšmingas mirštamumo padidėjimas.

Per pastarąsias dvi dienas rekordiniai COVID-19 aukų skaičiai buvo fiksuoti Teksase ir Floridoje.

„Šalies mastu, jeigu lygintume mus su kitomis šalimis, nemanau, kad galime sakyti, jog mums puikiai sekasi“, – ketvirtadienį politinių analizių tinklalapiui „FiveThirtyEight“ sakė JAV vyriausiasis užkrečiamųjų ligų specialistas Anthony Fauci (Entonis Faučis).

Prezidentas Donaldas Trumpas savo ruožtu sukritikavo šį iškilų mokslininką, pareiškęs televizijai „Fox News“: „Daktaras Fauci – malonus žmogus, bet jis padarė daug klaidų.“

JAV lyderis, teigiantis, kad padidėjusio koronaviruso plitimo tempo nereikia per daug sureikšminti, penktadienį nuvyko į protrūkio židinį Majamį, kur buvo surengta lėšų rinkimo jo perrinkimo kampanijai akcija ir kitų renginių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite