Angle down Atgal

Jaunieji Varėnos dailininkai savo piešinius skyrė koronaviruso metu izoliuotoms italų šeimoms

Jau devynerius metus, rudenį, spalio mėnesio pradžioje, Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos jaunieji dailininkai aktyviai dalyvauja tarptautiniame piešinių konkurse – parodoje „II Volo della mongolfiere֧“ („Oro baliono skrydis”) Italijoje, Fragneto Monforte mieste.

Konkursas vyksta kasmetinės tarptautinės oro balionų fiestos metu. Piešinių paroda eksponuojama miesto bibliotekoje arba „Mentelocale” restorano parodų galerijoje. Ši fiesta sutraukia milžiniškus kiekius svečių ir žiūrovų, joje kasmet dalyvauja daug lietuvių oreivių komandų.

Mums labai smagu, kad mūsų vaikų darbais gali grožėtis tūkstančiai šventės dalyvių. Draugiški, glaudūs ir dalykiški santykiai, pasitikėjimas negimsta per vieną dieną. Jie formuojasi bei atsiranda dirbant ir bendraujant petys į petį ir džiaugsmuose, ir varguose.

Šiuo iššūkių pilnu laiku Fragneto Monforte savivaldybė paskelbė labai prasmingą ir gražią socialinę akciją koronaviruso metu izoliuotoms italų šeimoms. Nupiešti vaivorykštę kaip vienybės, grožio, gerovės, dangiškos malonės, tikėjimo ateitimi, o kartu ir gamtos didybės triumfo simbolį su optimizmu trykštančiu lozungu “Viskas bus gerai”, kas italų kalba skamba “Andra tutto bene”.

Prie akcijos savo piešiniais prisidedame ir mes– nelabai turtingi, tačiau labai stiprūs savo dvasia, tikėjimu, draugų, o kartu ir saves palaikymu, tokiu keistu karantino laiku. Mūsų mažieji – dvidešimt du 8–11 metų dailės pradinių klasių – mokinukai piešė savo aplinką: šeimą, augintinius, pažįstamą peizažą, jį aprėmindami vaivos juosta. Visą darbelio kompoziciją užbaigė lietuvių ir italų kalbomis linkėdami visiems, kad „Viskas bus gerai”.

Jaunųjų dailininkų darbais jau džiaugiasi italai – piešiniai publikuoti Fragneto Monforte savivaldybės FB puslapyje bei privačių asmenų fb profiliuose.

Būkime sveiki visi, kad dar daug kartų galėtumėm susitikti.

Dalia Šemeškienė – Kleponytė, vaikų mokytoja, menotyrininkė, Varėnos J. Čiurlionytės menu mokyklos direktorės pavaduotoja, lietuviškos pusės su italais ryšio palaikytoja

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite