Angle down Atgal

Jauniausia rajono sveikatos priežiūros įstaigos vadovė dirba Eržvilke

Jauniems gabiems specialistams rajone sudaromos galimybės užimti vadovaujančias pareigas. Siūlome susipažinti su jauniausia Jurbarko krašto sveikatos priežiūros įstaigų vadove. Tai yra 28 metų tauragiškė Monika Steponkutė, VšĮ Eržvilko pirminės sveikatos priežiūros centro gydytoja odontologė, laikinai einanti vyriausiojo gydytojo pareigas.

 

Odontologijos mokslų magistrė Monika pakeitė ilgametį, vieną labiausiai patyrusių rajono sveikatos priežiūros įstaigos vadovų Steponą Česlovą Strodomskį, kurio gyvybę šių metų pradžioje pasiglemžė klastingas koronavirusas. Taip netikėtai metų pradžioje įstaiga liko be vyriausiojo gydytojo ir vadovo. „Tuomet manęs paprašė laikinai vykdyti šias pareigas ir aš sutikau. Maniau, reikia padėti tokiu sunkiu metu, o ir greitai rasti kažką į šias pareigas nebuvo laiko. Taip ir tapau laikina įstaigos vadove“, – paprastai paaiškina Monika, kuri Eržvilko ambulatorijoje gydytoja odontologe dirba nuo 2019 metų. Šiuo metu ji dirba gydytoja odontologe ir privačiose klinikose „InMedica“ bei „Medicinos namai“.

Dirbti Eržvilko PSPC pradėjo rekomenduota kolegos. Tuometinis odontologas, nusprendęs Eržvilke nebedirbti, šios įstaigos vadovui parekomendavo Moniką. Šioji sulaukė pastarojo skambučio ir abu sutarė dėl darbo.

Jurbarko kraštas Monikai nebuvo svetimas. Pirmiausiai pažinusi ir pamilusi šio krašto gamtą. Kadangi gyvenanti netoli, dažnai mėgstanti važiuoti link Jurbarko pro miškus, taip pat keliauti panemune, aplankyti prie Nemuno stūksančias pilis.

Pamilo žmones

Pamėgusi Jurbarko krašto gamtą, ji pamilo ir šio krašto žmones. „Žmonės labai geri, paprasti ir nuoširdūs, su jais lengva bendrauti ir bendradarbiauti. Čia dirbdama tikrai jaučiu, kad padedu žmonėms, o jie tai vertina“, – pasidžiaugia Monika darbu Eržvilko PSPC, pridurdama, kad daug eržvilkiečių labai džiaugiasi, jog nereikia toli važiuoti ir vietoje gali gauti pakankamai daug odontologinių paslaugų.

Eržvilko PSPC kolektyvas nedidelis – tai trys gydytojos: odontologė Monika, šeimos gydytoja bei ginekologė, o slaugos personalą sudaro keturi žmonės. Administracijoje dirba dar du darbuotojai.

Monika gimė, augo ir mokslus baigė Tauragėje. Vidurinį išsilavinimą įgijo „Aušros“ pagrindinėje mokykloje, tuomet „Versmės“ gimnazijoje. Vėliau aukštojo mokslo siekė Lietuvos sveikatos mokslų universitete Kaune, kur baigė odontologijos mokslus ir įgijo magistro laipsnį.

Ateities planai

Mergina apie sunkumus, dirbant ir vadovaujant kaimiškai ambulatorijai, nekalba. „Nežinau, ar susiduriu su sunkumais. Matyt, jų nelabai ir yra“, – šypsosi ji. Didžiausia problema ji įvardija mažėjantį gyventojų skaičių Eržvilke ir jo apylinkėse, tuoj pat pridurdama, kad tokia pati problema yra ir kituose mažuose miesteliuose ir miestuose. Pašnekovė vis dėlto turi vilties, kad ateitis bus šviesi. Ji pastebi, kad vis daugiau žmonių atsigręžia į miestelius, didmiesčių triukšmą iškeisdami į kaimišką ramybę.

Monika priduria, kad apie tapimą nuolatine vadove nebuvo pagalvojusi, kol apie tai neužsiminė įstaigos darbuotojai, tad šiuo metu ji tikrai neatmeta šios galimybės. Ji ateityje tikrai norėtų suderinti savo pagrindinį odontologės darbą su vadovo pareigomis. „Toks įvairumas gyvenime yra labai smagus. O gal kils dar kokių nors idėjų. Kas čia žino“, – šypteli Monika.

Priminsime, kad S. Č. Strodomskis nuo 1975 metų ėjo vyriausiojo gydytojo pareigas Eržvilko apylinkės ligoninėje, o reorganizavus šią įstaigą nuo 1999 m. sausio 1 d. dirbo VšĮ Eržvilko pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiuoju gydytoju. 2021 metų sausio pradžioje eržvilkiškių gerbiamo gydytojo gyvybę pasiglemžė Covid-19 virusas. VšĮ Eržvilko pirminės sveikatos priežiūros centro steigėjas ir vienintelis dalininkas – Jurbarko rajono savivaldybė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite