Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
× Man dar nėra
18 metų
×
Angle down Atgal

Itin pavojingo žudiko ir iškrypėlio perspėjimas: būsiu pasiryžęs atimti gyvybę

Už gėjaus nužudymą ir apiplėšimą, nepilnamečio išprievartavimą ir daugybę kitų nusikaltimų 15 kartų teistas Giedrius Varkalis pasiryžęs net dar kartą nužudyti, jei nebus pakeistos jo įkalinimo sąlygos. Tokio pareiškimo iš suimto nusikaltėlio ketvirtadienį jau antrą kartą sulaukė Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai.

Praėjusį pavasarį 13 metų laisvės atėmimo bausme (pastaroji buvo padidinta iki 18 metų dėl ankstesnių teistumų) dėl gėjaus nužudymo nuteistas G. Varkalis nenurimo net pataisos namuose – šių metų liepą iš Marijampolės pataisos namų vyras išsiuntė laišką Kalvarijoje gyvenančiam verslininkui, grasindamas pastarajam ir jo šeimai smurtu bei reikalaudamas perduoti 30 tūkst. eurų.

Už didelės vertės turto prievartavimą G. Varkalis rugsėjo pabaigoje buvo nuteistas ketverių metų laisvės atėmimo bausme, kuri dar labiau prailgino jo buvimo už grotų terminą, tačiau nuosprendį kalinys apskundė, todėl ketvirtadienį buvo pristatytas į Lietuvos apeliacinį teismą. Savo skunde G. Varkalis prašė pakeisti jam bausmės atlikimo sąlygas, taip pat perkelti jį iš Marijampolės pataisos namų į Vilniaus pataisos namus, kitu atveju – į Pravieniškių pataisos namus arba Šiaulių tardymo izoliatorių.

Tokio prašymo motyvų G. Varkalis nenurodė, teigdamas, kad viską paaiškins teisme. Tačiau teisme žudikas atsisakė kalbėti. „Kadangi žiniasklaidos atstovas yra, nenorėčiau dabar viešai kalbėti“, – sakė G. Varkalis, taip ir neprabilęs, kas privertė jį prašyti iškelti iš Marijampolės pataisos namų.

Tikėtina, kad žudikas bijo kitų kalinių – pastaraisiais metais teismus yra pasiekusi ne viena byla, kurioje nagrinėjama įprasta situacija: kaliniai teisiami už tai, kad iš pataisos namų rašo grasinančius laiškus nepažįstamiems teisėjams, prokurorams ar kitiems asmenims, kartais reikalaudami pinigų. Ne vienas toks teisiamasis atsisako paaiškinti, kodėl taip elgėsi, tačiau kai kurie prabyla, jog taip elgtis juos verčia kiti kaliniai.

G. Varkalį užstojo tik pastarojo advokatas, teigęs, kad kalinys, būdamas pataisos namuose, negalėjo įgyvendinti savo grasinimo, o pastarasis buvo „daugiau dekoratyvus“. Tuo tarpu pats G. Varkalis, gavęs progą tarti paskutinį žodį, perspėjo teisėjų kolegija, kad taip nori ištrūkti iš Marijampolės, jog gali imtis ir labai drastiškų veiksmų. „Gerbiamo teismo paprašysiu tik tiek, kad pakeistumėte mano kalinimo sąlygas. Nes būsiu pasiryžęs atimti žmogaus gyvybę“, – teigė žudikas.

Tačiau tokie pareiškimai liko neišgirsti – G. Varkalio skundą dėl bausmės pakeitimo Lietuvos apeliacinis teismas atmetė tą pačią dieną, kai jis buvo išnagrinėtas.

Jau anksčiau šiais metais žudikas prašė Lietuvos apeliacinio teismo skirti jam laisvės atėmimą iki gyvos galvos, kai buvo nagrinėjama gėjaus nužudymo byla. Tuomet G. Varkalis irgi tikino, kad dėl gyvenimo už grotų gali dar ką nors nužudyti, tačiau teisėjai ir tuomet netenkino žudiko norų.

Nužudė pažįstamą

2017 m. G. Varkalis buvo teistas už nepilnamečio išprievartavimą, vaiko tvirkinimą ir vaiko įtraukimą girtauti. Tais pačiais metais kalinys padarė sunkią žmogžudystę.

2017 m. lapkričio 17 d. naktį po išgertuvių pažįstamo vyro bute Marijampolėje G. Varkalis nužudė buto šeimininką, suduodamas 11 smūgių peiliu. Po nužudymo vyras pabandė auką apvogti – namie surastus vertingus daiktus sudėjo į du krepšius, tačiau susidūrė su kliūtimi: buto durys buvo užrakintos, o rakto rasti nepavyko.

Tuomet G. Varkalis pavogė tik aukos telefoną, laikrodį, pinigus ir keletą kitų dalykų, iš drabužių bei paklodžių nusivijo virvę ir pabandė per langą išlipti iš penktame aukšte buvusio buto. Pabėgimo būta tik pusiau sėkmingo – virvė trūko ties ketvirtu aukštu, nukritęs G. Varkalis susižeidė stuburą.

Anot žudiko, kurį laiką pagulėjęs jis nuėjo namo, tačiau šiuos galiausiai pasiekė tik ropodamas. Apie padarytą sunkų nusikaltimą G. Varkalis galiausiai prasitarė kartu su juo gyvenusiems vyrams, o pastarieji ir informavo policiją, nors G. Varkalis žadėjo pats prisiduoti.

Peilio ėmėsi dėl priekabių

Kauno apygardos teisme G. Varkalis atsisakė duoti parodymus. Tačiau jau anksčiau, ikiteisminio tyrimo metu, vyras pripažino savo kaltę ir paaiškino, kad nužudė auką dėl šio seksualinės orientacijos.

Anot žudiko, su auka jis vakare susitiko mieste prie parduotuvės, pažįstamas vyras pakvietė jį išgerti alaus. Tačiau, išgertuvėms gerokai įsibėgėjus, buto šeimininkas pradėjo prie jo seksualiai priekabiauti: ėmė glostyti jo galvą, krūtinę, siūlė santykiauti ir, jei sutiks, duoti pinigų. Tokie veiksmai G. Varkalį supykdė, todėl vyras ir griebėsi peilio. „Dūrė norėdamas šį nužudyti už tai, kad šis gėjus ir prie jo priekabiavo“, – rašoma Kauno apygardos teismo nuosprendyje.

Anot vieno iš apklaustų vyrų, gyvenusių su G. Varkaliu, žudiką su jo auka galėjo sieti ne tik draugiški, bet ir kiek intymesni santykiai.

Skaitant Alfa.lt turimus teismo dokumentus stebina vienas dalykas: abejonių dėl G. Varkalio psichikos teisėjams nekilo, nors ikiteisminio tyrimo metu žudiko šlapime rasta ne tik alkoholio pėdsakų, bet ir viso psichiką veikiančių vaistų kokteilio žymių – aptikta stipraus centrinės nervų sistemos slopiklio tramadolio, įvairių priklausomybę sukeliančių trankviliantų – nordazepamo, diazepamo – pėdsakų.

Keletą kartų apklausiamas G. Varkalis pateikdavo skirtingas versijas. Vėliau ėmė teigti, kad susirašinėjo su auka telefonu, pažįstamas pats pasikvietė jį išgerti alaus, vėliau paklojo jam lovą, atsigulė šalia ir ėmė glostyti. Žudikas vėliau taip pat ėmė teigti, jog aukos seksualinė orientacija išties buvo viena iš nužudymo priežasčių, tačiau jis buvo iš anksto suplanavęs šį nusikaltimą, mat norėjo gyventi pataisos namuose.

Kad nužudytas vyras išties buvo netradicinės orientacijos, patvirtino aukos sesuo ir vienas iš vyrų, gyvenęs kartu su G. Varkaliu. Liudytojas teigė, kad po G. Varkalio išpažinties su kitu buto gyventoju buvo nuėję patikrinti, ar nužudytasis gyvas, tačiau durų niekas neatidarė.

Kauno apygardos teisme G. Varkalis teisėjų prašė laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės, nes nori kalėjime gyventi iki gyvenimo pabaigos. Žudikas taip pat teigė, kad būtų tą naktį nužudęs dar vieną netradicinės orientacijos vyrą, jei nebūtų susilaužęs stuburo.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite