Angle down Atgal

Įtarimas: meras vilkina teismo procesą

Kretingos rajono savivaldybės mero Antano Kalniaus, ieškovo, ir Savivaldybės tarybos, atsakovo, santykių aiškinimasis teisme įstrigo – spalio 13-ąją Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmuose turėjęs prasidėti bylos nagrinėjimas perkeltas į gruodžio 8-ąją. Kai kurių atsakovo atstovų nuomone, Tarybą į teismą padavęs ieškovas pats stengiasi vilkinti teismo procesą.

Supykęs dėl to, kad Savivaldybės taryba balsų dauguma panaikino dvi iš buvusių trijų politinio pasitikėjimo pareigybių, meras A.Kalnius kreipėsi į teismą ir prašė panaikinti tokį Tarybos sprendimą. Jo nuomone, Taryba neturėjusi teisės sumažinti pareigybių skaičių.
Teismo proceso pradžios buvo laukiama nuo birželio. Ir ieškovas, ir atsakovas per šį laikotarpį turėjo teisę rašyti atsiliepimus, papildyti bylos medžiagą, pateikti įvairius su byla susijusius dokumentus. Abi nesutariančios pusės apie spalio 13-ąją turėjusį prasidėti bylos nagrinėjimą buvo informuotos birželio 4-ąją.
Tačiau nekantriai bylos nagrinėjimo pradžios laukę atsakovo atstovai spalio 12-osios pavakarę, posėdžio išvakarėse, netikėtai sužinojo naujieną, jog ieškovas teismui pateikė dar vieną procesinį dokumantą. Nors jis surašytas spalio 6-ąją, teismą pasiekė tik spalio 12-osios pavakarę, beveik pasibaigus darbo valandoms, o Savivaldybės tarybai atstovaujantis advokatas Virgilijus Kaupas su juo susipažinti galėjo tik po 17 val.
„Spalio 12-ąją teismui pateikti rašytiniai ieškovo paaiškinimai vertintini kaip teisinė situacija, kai bylos nagrinėjimo teisme posėdžio išvakarėse atsakovui pateikiama faktinio ir teisinio pobūdžio staigmena. Atsakovas neturi galimybės tokia pačia tvarka raštu atsikirsti į pareiškėjo naujai pateiktus faktinius ir teisinius argumentus ir teismui teikti įrodymus ir argumentus, paneigiančius pareiškėjo naujus argumentus“, – teigiama advokato V.Kaupo per naktį surašytame atsiliepime teismui.

Daugiau skaitykite: 

www.svyturiolaikrastis.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite