Angle down Atgal

Įtariamųjų pinigus pasisavinusiai policininkei teismas skyrė 12,5 tūkst. eurų baudą

Vilniaus apygardos teismas įtariamųjų pinigus pasisavinusiai Vilniaus policijos pareigūnei skyrė 12,5 tūkst. eurų baudą.

Kaip trečiadienį pranešė prokuratūra, Vilniaus miesto Pirmojo policijos komisariato vyresnioji tyrėja J. T. pripažinta kalta dėl svetimo turto pasisavinimo, piktnaudžiavimo siekiant asmeninės turtinės naudos, dokumento suklastojimo ir jo panaudojimo.

Pareigūnė taip pat turės atlyginti Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir kelių nukentėjusių asmenų patirtą turtinę žalą.

Šiuo metu J. T. yra nušalinta nuo pareigų.

Teismas konstatavo, kad 2016 metais atlikdama vieną iš jai pavestų ikiteisminių tyrimų, savo žinioje pareigūnė turėjo iš įtariamo asmens paimtus 4456 eurus.

Pažeisdama teisės aktų reikalavimus, šių pinigų ji be jokių objektyvių ir pateisinamų priežasčių neperdavė saugoti Vilniaus apskrities policijos Materialinio aprūpinimo poskyriui, bet juos pasisavino.

„J. T. tyčia ignoravo teisės aktų reikalavimus, kad daiktiniai įrodymai – pinigai – turi būti saugomi policijos įstaigos finansų padalinio kasoje arba kitoje tam pritaikytoje vietoje“, – teigia prokuratūra.

Pasak prokuratūros, siekdama nuslėpti pinigų pasisavinimo faktą J. T. surašė nutarimą, kuriame nurodė, kad 4456 eurai yra perduoti Materialinio aprūpinimo poskyriui, o šiuos melagingus duomenis nurodė ir pranešime prokurorui apie tyrimo eigą, pranešimą pasirašė elektroniniu parašu.

„Taip suklastojusi tikrą dokumentą ir pateikusi jį kartu su baudžiamąja byla, J. T. suklaidino ikiteisminiam tyrimui vadovavusį prokurorą ir bylą nagrinėjusį teismą“, – rašoma pranešime.

Teismas J. T. pripažino kalta ir dėl piktnaudžiavimo pasisavinant 133 eurus, paimtus iš kito įtariamojo kitame ikiteisminiame tyrime, kurio atlikimas taip pat buvo jai pavestas.

Šis Vilniaus apygardos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite