Angle down Atgal

Italijoje – ketvirtoji koronaviruso auka

Italija pirmadienį pranešė, kad šiauriniame Lombardijos regione mirė ketvirtas naujuoju koronavirusu užsikrėtęs žmogus – 84 metų vyras.

Lombardijoje, kur nuo šio viruso mirė trys žmonės, buvo imtasi karantino ir kitokių saugumo priemonių, mėginant suvaldyti ligos protrūkį, pranešė regiono sveikatos apsaugos departamentas.

Lombardijos prezidentas Attilo Fontana (Atilas Fontana) sakė, kad šiame regione jau daugiau kaip 165 žmonėms tyrimais patvirtintas užsikrėtimas naujuoju virusu.

Dabar koronaviruso protrūkis Italijoje yra didžiausias Europoje.

"Skaičius tebedidėja, bet esame tikri, kad priemonės, kurių imamasi, neleis [virusui] toliau plisti", - aiškino A. Fontana.

Premjeras Giuseppe Conte (Džuzepė Kontė) sakė, kad gyventojams gali tekti ne vieną savaitę likti namuose, siekiant sustabdyti ligos plitimą.

Šiuo metu uždaryta 11 miestų ir miestelių – 10 Lombardijoje ir vienas kaimyniniame Venete. Maždaug 50 tūkst. gyventojų uždrausta išvykti.

Regiono pareigūnai nurodė uždaryti tokias susibūrimų vietas kaip barai, restoranai ir diskotekos.

Viruso plitimas sutrikdė tokius didelius renginius kaip Milano mados savaitė ir Venecijos karnavalas, buvo atidėtos futbolo rungtynės. Taip pat atšaukiamos operos garsiajame Milano teatre „La Scala“.

Bažnyčios lieka atidarytos, bet visos pamaldos buvo atšauktos.

"Liaukitės paniškai pirkę"

Dauguma Italijos atvejų užregistruota Lombardijoje – klestinčiame regione šalies šiaurėje. Juos galima susieti su 38 metų vyru, kurį pareigūnai vadina „pirmuoju pacientu“.

Italų tyrėjai minučių tikslumu bando atsekti šio vyro judėjimą pastarąsias kelias savaites: kur jis miegojo, valgė, vaikščiojo. Taip bandoma nustatyti visus žmones, galėjusius turėti kontaktų su juo.

"Pas mus susiklostė nepalankiausia įmanoma padėtis - epidemijos protrūkis ligoninėje", - dienraščiui "Corriere della Sera" sakė užkrečiamųjų ligų specialistas Massimo Galli (Masimas Galis).

"Deja, tokiais atvejais ligoninė gali tapti bauginama užkrato gausintoja", - pridūrė jis.

Minėtas 38 metų vyras nesilankė Kinijoje, jį gydę medikai nesiėmė reikiamų atsargumo priemonių.

Vyro, kaip manyta, užkrėtusio jį virusu, kai sugrįžo iš Šanchajaus, organizme užkrato pėdsakų nebuvo rasta.

"Vis dar nežinome, kas koronavirusą atnešė į Kodonją", - sakė M. Galli, turėdamas omenyje protrūkio židiniu tapusį miestą.

A. Fontana ragino gyventojus išlaikyti ramybę ir liautis paniškai pirkus.

"Pulti kaupti maisto atsargas nėra prasmės, - sakė jis. - Atsargų yra pakankamai."

Mokyklos prevenciškai buvo uždarytos Lombardijoje, Venete, Pjemonete, Emilijoje-Romanijoje ir Friulyje-Venecijoje Džulijoje.

Lombardija ribojasi su Prancūzija, o kiti paveikti regionai taip pat ribojasi su Šveicarija ir Austrija.

Prancūzija pareiškė, kad nėra būtinybės uždaryti sienas dėl viruso protrūkio Italijoje.

Sureagavo ir Lietuva

Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), reaguodama į situaciją Italijos šiauriniuose regionuose, patikslino atvejo apibrėžtį ir sustiprino viruso COVID-19 patekimo į Lietuvą prevencijos priemones. Visi iš Italijos Veneto, Lombardijos, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų atvykstantys asmenys bus tikrinami dar neišlipę iš lėktuvo (matuojama kūno temperatūra, vertinama bendra savijauta), bus surenkami jų kontaktiniai duomenys, kad dvi savaites Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai galėtų su jais susisiekti ir sektų jų sveikatos būklę.

Visų keliautojų, per pastarąsias dvi savaites buvusių ne tik Kinijoje, bet ir minėtuose Šiaurės Italijos regionuose, taip pat prašoma registruotis užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje pateikiamą anketą bei dvi savaites vengti artimų socialinių kontaktų.

Sveikatos apsaugos viceministro Algirdo Šešelgio teigimu, kitos prevencijos priemonės bus svarstomos šiandien 14 val. vyksiančiame Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje. Taip pat bus sprendžiamas klausimas dėl galimo SAM rezervo didinimo.

SAM vykusiame Ekstremalių situacijų operacijų centro pasitarime buvo nutarta kartu su Užsienio reikalų ministerija kreiptis į mobiliųjų tinklų operatorius, kad šie savo klientams, esantiems viruso paveiktose teritorijose, išsiųstų kvietimą užpildyti specialias anketas ir vykdyti NVSC puslapyje pateikiamas rekomendacijas.

Taip pat šiuo metu sprendžiamas krepšinio varžybų tarp Kauno „Žalgirio“ ir Milano „AX Armani Exchange Olimpia“ klausimas.

Žmonėms rekomenduojama įvertinti viruso paplitimo situaciją ir apsvarstyti savo kelionių į paveiktas teritorijas būtinybę.

NVSC specialistų teigimu, efektyviausios priemonės koronaviruso prevencijai yra konsultacijos su visuomenės sveikatos specialistais (visą parą telefonu 8 618 79984) ir grįžusiųjų socialinių kontaktų vengimas (saviizoliacija).

Daugiau informacijos ir prevencijos rekomendacijos pateikiamos SAM interneto svetainėje.

BNS ir SAM inf.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite