Angle down Atgal

Italijoje „AstraZeneca“ vakcina nuspręsta skiepyti tik 60 metų ir vyresnius gyventojus

Italijos valdžia šeštadienį pranešė leisianti skiepyti „AstraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso tik 60 metų ir vyresnius gyventojus, o jaunesniems žmonėms, kuriems jau suleista pirmoji dozė, ciklas bus užbaigiamas pasitelkiant kurį nors iRNR preparatą.

Toks sprendimas priimtas mažėjant COVID-19 atvejų skaičiui pandemijos smarkiai paveiktoje Italijoje, kuri ateinančią savaitę ruošiasi atšaukti suvaržymus daugelyje regionų, gerėjant epidemiologinei padėčiai.

Europos vaistų agentūra (EVA) balandį nustatė ryšį tarp retų kraujo krešulių susidarymo atvejų ir „AstraZeneca“ vakcinos, bet pabrėžė, kad skiepų nauda yra didesnė už riziką.

„Pakitusi epidemiologinė padėtis paskatino iš naujo įvertinti rizikos ir naudos santykį amžiaus grupėms, kurioms kyla mažesnė rizika susirgti sunkiomis COVID-19 formomis“, – nurodė Italijos vyriausybei pavaldus Technikos ir mokslo komitetas (CTS).

Sveikatos apsaugos ministerija šeštadienį išplatino pareiškimą, kuriuo pranešė apie pasikeitusią CTS nuomonę ir pažymėjo, kad „AstraZeneca“ vakcina dabar turėtų būti leidžiama „tik 60 metų ir vyresniems žmonėms“.

Laikantis „maksimalaus atsargumo“ principo, pirmąja „AstraZeneca“ vakcinos doze jau paskiepytiems jaunesni nei 60 metų asmenims „ciklas turėtų būti užbaigiamas antrąja iRNR vakcinos“, tokios kaip „Pfizer-BioNTech“ ar „Moderna“, doze, suleidžiama po 8–12 savaičių pertraukos.

Kovą Italija buvo pristabdžiusi „AstraZeneca“ preparato naudojimą, kilus įtarimams dėl jo neigiamo poveikio sveikatai, tačiau EVA uždegus žalią šviesą šiai vakcinai, ją buvo leista naudoti visiems vyresniems nei 18 metų gyventojams.

ES vaistų agentūra rekomendavo tokiais atvejais teikti pirmenybę vyresniems nei 60 metų žmonėms, tačiau „AstraZeneca“ buvo švirkščiama ir jaunesniems žmonėms – pavyzdžiui, per populiarias „atvirų durų dienas“.

Italijoje lig šiol suleista 41 mln. vakcinų dozių, o beveik 14 mln. iš maždaug 60 mln. visų gyventojų yra visiškai imunizuoti.

Nuo pirmadienio regionai, kur gyvena daugiau nei 40 mln. žmonių, įskaitant Milano ir Romos apylinkes, bus klasifikuojami kaip mažiausio pavojaus „baltosios“ zonos.

Bus sušvelninta dauguma suvaržymų dėl COVID-19, išskyrus reikalavimą dėvėti kaukę ir laikytis socialinio atstumo.

Sveikatos apsaugos ministras Roberto Speranza (Robertas Speranca) pareiškė, kad tai yra „padrąsinantis rezultatas, leidžiantis mums labiau užtikrintai žvelgti į ateitį“. Vis tik ministras paragino žmones likti budrius.

Nuo 2020 metų vasario Italijoje mirė apie 127 tūkst. koronavirusu užsikrėtusių žmonių.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite