Angle down Atgal

Įstatymo projektas dėl vakcinų žalos atlyginimo grąžintas tobulinti

Seimui nepavyko priimti pataisos, kuria buvo siekiama įteisinti vakcinų žalos atlyginimą, ir projektas buvo grąžintas į pagrindinį komitetą.

Seimas pritarė įstatymo projekto pranešėjo Lino Slušnio siūlymui daryti pertrauką ir grąžinti šį projektą pagrindiniam komitetui taisyti.

Už pasiūlymą balsavo 69, prieš – 42, susilaikė 10 parlamentarų.

Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo (PTŽSAĮ) pataisa yra siūloma įteisinti tvarką, kad sunkius padarinius sveikatai dėl skiepo patyrę žmonės galėtų kreiptis į komisiją dėl žalos atlyginimo. Numatoma, kad komisijos sprendimu nepatenkinti asmenys jį galėtų skųsti bendrosios kompetencijos teismui.

Žalos atlyginimui siūloma apimti žalą tais atvejais, kai asmenį dėl reakcijos į vakciną ištiko mirtis, kilo pavojus gyvybei, jį teko hospitalizuoti ar pailginti jo stacionarinio gydymo trukmę, jam išsivystė ilgalaikis ar reikšmingas neįgalumas, nedarbingumas arba apsigimimas. Kitos reakcijos sistemiškai aiškinant PTŽSAĮ ir Farmacijos įstatymą, būtų laikomos nesunkius padarinius sukėlusiomis nepageidaujamomis reakcijomis ir jų žala būtų neatlyginama, kaip kad yra ir šiuo metu.

Šiuo metu galiojantys įstatymai nenumato galimybės atlyginti žalą, jei ją sukelia nepageidaujama reakcija į vakciną.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite