Angle down Atgal

Išskirtinėje parodoje – pagarba mokytojui ir meilė gyvūnui

Kasmet spalio mėnesio pradžioje viena po kitos minimos dvi šventės: spalio 4-oji – Pasaulinė gyvūnų, jų globėjo Šv. Pranciškaus diena ir spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Kalendoriaus lapelyje artėjant šioms datoms Joniškio kultūros centro Skaistgirio skyrius ir mokytoja, fotografė Ina Mačiulienė (Nutee Fotografija) įgyvendino išskirtinį fotoprojektą „Mokytojas ir jo augintinis“. Juo siekiama įamžinti pedagogus kartu su jų augintiniais ir tuo pačiu skatinti visuomenę daugiau rūpintis gyvūnų gerove.

Nuotraukose nemokamai įsiamžinti kartu su savo augintiniais buvo pakviesti Skaistgirio gimnazijos bendruomenės nariai. Nors į kvietimą atsiliepė 11 pedagogų, tačiau fotosesijoje sudalyvavo 9. Daugiausia fotografuotasi su šuniukais, katėmis, tačiau projekto įgyvendintojus maloniai nustebino ir viena fotosesijos dalyvė, kuri panoro įsiamžinti su bitėmis ir auginamais sparnuočiais. Prieš objektyvą pozavo gimnazijos direktorė Edita Aukselienė su katinu Brokoliu, mokytoja Laura Ramanauskienė su žiurkėnu Pupa, mokytoja Angela Lapienė su katinu Viskiu, mokytoja Jurgita Baranauskienė su katinu, socialinė pedagogė Violeta Rudienė su kalyte Fifa, bibliotekininkė Gintautė Vasiliūnienė su katinu Pinkiu, specialioji pedagogė Sima Čirpienė su kalyte Bela, logopedė Jūratė Šimkuvienė su viščiuku Pilkiu, putpelyte Marge ir bitėmis, mokytoja Jolanta Bijanskienė su šuniuku Rikiu. Kiekvienas fotosesijos dalyvis aplankytas namuose, nes gerai pažįstamoje aplinkoje keturkojai geriau jaučiasi ir mažiau patiria streso.

Laisvalaikiu mėgstanti fotografuoti Šiaulių rajono Voveriškių pagrindinės mokyklos mokytoja I. Mačiulienė sako, kad fotoprojekto įgyvendinimas vyko sklandžiai, malonu buvo dirbti su kolegomis.

„Man patiko Skaistgirio kultūros darbuotojų pasiūlyta idėja nuotraukose įamžinti mokytojus ir jų augintinius, todėl ir sutikau. Be galo buvo malonu stebėti šeimininko ir jo augintinio ryšį, kuris yra kupinas meilės, pasitikėjimo. Tokios akimirkos yra neįkainojamos. Vat, dėl šios priežasties jos gali tapti puikia mokomąja medžiaga vaikams. Jie, matydami savo mokytojus kitame amplua, gali sekti jų pavyzdžiu ir mokytis mylėti tuos, kurių gerovė absoliučiai priklauso nuo žmogaus bei jo veiksmų“, - įspūdžiais dalijasi fotografė.

Kadangi epidemiologinė situacija šalyje nedžiugina, projekto iniciatoriai nusprendė surengti virtualią fotoparodą. Ją bus galima apžiūrėti nuo spalio 3 dienos Joniškio kultūros centro skyrių ir Nutee Fotografija socialinių tinklapių paskyrose.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite