Laureatams įteikti bibliotekos įsteigti prizai: daugkartinis maišelis su Vyčiu ir Konstitucijos knygelės. Bibliotekos nuotr.
Angle down Atgal

Išskirtinė miesto bibliotekos iniciatyva minint Lietuvos Valstybės Konstitucijos metus

2022-uosius metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Lietuvos Valstybės Konstitucijos metais. Sukanka 100 metų, kai Steigiamasis Seimas parengė ir 1922 m. rugpjūčio 1 d. priėmė Lietuvos Valstybės Konstituciją – pirmąją modernią, nuolatinę, demokratinio turinio Lietuvos Respublikos Konstituciją.

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka, siekdama kūrybingai paminėti šią sukaktį, gegužės mėnesį kvietė Šiaulių miesto 5–12 klasių mokinius dalyvauti piešinių konkurse „Skaitau Lietuvos Konstituciją“, kurį finansavo Šiaulių miesto savivaldybė.

Dažniausiai piešė 54 LR Konstitucijos straipsnį

Konkursu buvo siekiama skatinti mokinių domėjimąsi savo šalimi ir jos valstybingumu kartu ugdant pilietiškumą ir kūrybiškumą. „Biblioteka jau ne pirmą kartą, skelbdama įvairius kūrybinius konkursus, įsitikina, kad Šiauliuose netrūksta kūrybiško ir aktyvaus jaunimo“, – džiaugėsi kultūrinės veiklos vadybininkė ryšiams su visuomene Jurgita Januševičiūtė-Taralė. Mokiniai buvo kviečiami savo kūrybiniuose darbuose pavaizduoti vieną iš LR Konstitucijos straipsnių. Pasak J. Januševičiūtės-Taralės, mokinių piešiniuose, panaudojant įvairias piešimo priemones (guašą, akvarelę, pieštukus ir kt.) „nugulė“ 38, 41,49, 54 straipsniai, skirti šeimai, mokslui, atostogoms, gamtai. Bibliotekos atstovės teigimu, peržiūrint mokinių piešinius pastebėta, kad dažniausiai juoseuose pavaizduota gamta, t. y. 54 LR Konstitucijos straipsnis.

Biblioteka nemokamai dalins atvirlaiškius

Iš visų gautų konkurso dalyvių piešinių išrinkta 10 laimėtojų, kurių kūrybiniai darbai buvo paversti atvirlaiškiais. Mokiniams taip pat įteikti ir organizatorių prizai. Iš viso buvo atspausdinta 100 vnt. atvirlaiškių, kurie bus paskirstyti visame mieste po bibliotekos padalinius ir nuo birželio 20 d. nemokamai dalinami šiauliečiams. „Pasiėmus atvirlaiškį iš bibliotekos ir užrašius jame sveikinimą, visi norintieji per Lietuvos paštą galės siųsti juos savo artimiesiems Lietuvoje. Kartu su atvirlaiškiais dalinsime ir pašto ženklus, tad rašančiajam beliks tik įmesti savo atvirlaiškį į pašto dėžutę“, – pasakojo J. Januševičiūtė-Taralė.

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka tikisi, kad ši graži iniciatyva gyventojams ne tik primins, kad šiemet minime LR Konstitucijos šimtmetį, bet kartu paskatins šiauliečius prisiminti ir sveikinimų siuntimą naudojantis tradicinėmis, o ne elektroninėmis bendravimo priemonėmis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite