Angle down Atgal

Įspėja Jurbarko gyventojus: būkite atsargūs prie vandens telkinių

Prasidėjus vasarai ir atšilus orams, gyventojai skuba prie vandens telkinių, kur mėgaujasi vandens pramogomis, linksmai leidžia laiką. Tačiau ugniagesiams gelbėtojams nerimą kelia neatsargus gyventojų elgesys. 2016–2020 metų laikotarpiu kasmet nuskendo po daugiau nei 150 žmonių, iš jų apie 10 – nepilnamečių.

Per šį laikotarpį iš Jurbarko rajono savivaldybėje esančių vandens telkinių ištraukta 12 nuskendusių asmenų, iš jų 3 – nepilnamečiai. Skendimas yra mirtis, kurios galima išvengti. Pats paprasčiausias būdas yra mokėti gerai plaukti ir vadovautis saugaus elgesio taisyklėmis. Žmogaus jėgų ir savęs pasitikėjimo pervertinimas dažnai tampa žūties vandenyje priežastimi.

Mokėjimas plaukti – tai gebėjimas judėti vandenyje, kuris reikalauja suderinti kojų ir rankų judesius, bei nepamiršti teisingo kvėpavimo. Žmogus paskęsta per 20–60 sekundžių. Kūno fiziologija dažniausiai neleidžia nei aktyviai šaukti, nei mojuoti – žmogus skęsta tyliai... Išmokti plaukti patartina pradėti baseine ir, įgijus pagrindinius įgūdžius bei išmokus saugiai elgtis, galima toliau mokytis ežeruose, upėse ar jūroje, kadangi plaukimas atvirame vandenyje yra grėsmingesnis mūsų sveikatai ir gyvybei.

Pagrindinės paskendimų priežastys:

 • pavojų neįvertinimas, nepaisymas arba ignoravimas;
 • informacijos apie saugumą (nesaugumą) vandenyje stoka;
 • neapribotas patekimas prie vandens telkinių;
 • priežiūros stoka;
 • galimybių išsigelbėti ar būti išgelbėtam nebuvimas.

Norint apsaugoti save ir kitus, būtina įsidėmėti paprastas taisykles.

Maudytis negalima:

 • jei nepažįstate maudynių vietos ypatybių;
 • jei esate pavargęs;
 • perkaitus arba esant žemai vandens temperatūrai (žemesnei nei 14° C);
 • vakare, kai tamsu;
 • ką tik pavalgius, pilnu skrandžiu (po valgio reikia palaukti mažiausiai pusvalandį, o dar geriau – valandą);
 • valgant, kramtant kramtomąją gumą;
 • pavartojus svaigiųjų gėrimų ar kitaip apsvaigus.

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai nuo šių metų vasario mėnesio vykdo prevencinę akciją „Būk saugus, mokiny!“, kurios metu nuotoliniu būdu Jurbarko rajono savivaldybėje esančiose mokyklose 1–12 klasių moksleiviams pasakojama ne tik apie priešgaisrinių reikalavimų laikymąsi, gaisrų kilimo priežastis, bet ir apie saugų elgesį prie vandens telkinių. Nuo birželio iki rugpjūčio mėnesio bus vykdoma prevencinė akcija „Saugi vasara“.

Bendradarbiaudami su Jurbarko rajono savivaldybe, Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai parengė saugaus elgesio prie vandens ir vandenyje atmintines ir reikalavimus, kurie minėtos akcijos vykdymo metu bus pakabinti prie Jurbarko rajone esančių labiausiai gyventojų lankomų maudymosi vietų, o lankant minėtas vietas, jos bus dalinamos poilsiautojams. Taip pat Jurbarko PGT specialistai dalyvaus organizuojamose moksleivių stovyklose.           

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite