Angle down Atgal

Įspėja apie Europoje plintantį virusą, pavojingesnį už COVID-19: ypač grėsmingas vaikams

Didžiausia Vokietijos vaikų ligoninė – Moterų sveikatos klinika Štutgarte – pranešė apie staigiai padidėjusį respiracinio sincitinio viruso (RSV) atvejų augimą per pastarąsias dvi savaites. Dėl šios infekcijos į ligoninę paguldytų vaikų skaičius beveik padvigubėjo, lyginant su įprastu sezoninių užsikrėtimų lygiu.

Štutgarto klinikos valdybos pirmininkas Janas Steffenas Jurgensenas sako, jog vasarą į šios ligoninės priimamąjį patenka mažiau vaikų – paprastai apie 70 per dieną, iš kurių hospitalizuojama tik apie 20 procentų. Tačiau pastaruoju metu į ligoninę paguldoma apie 130 vaikų per dieną.

Didelį nerimą kelia ir tai, kad per praėjusias dvi savaites keli vaikai buvo gydomi dėl sunkios RSV infekcijos.

Vokietijos vaikų infekcinių ligų asociacijos pirmininkas Tobias Tenenbaumas įspėja, jog RSV yra „kur kas pavojingesnė infekcija nei COVID-19, ypač mažiems vaikams“.

Vokietijoje atlaisvinti karantino ribojimai lėmė, kad rimtos infekcinės ligos dabar gali lengviau plisti. Kai kurias iš jų sukelia respiracinis sincitinis virusas. Nors dauguma žmonių, užsikrėtusių šiuo virusu, patiria nesunkius peršalimo simptomus ir visiškai pasveiksta per dvi savaites, šis virusas yra kur kas pavojingesnis kūdikiams ir senjorams.

Pavyzdžiui, RSV yra dažniausias bronchiolito ir plaučių uždegimo sukėlėjas jaunesniems nei vienerių metukų vaikams.

Šiuo metu ekspertai aiškinasi tokio netikėto RSV infekcijos atvejų šuolio priežastis.

J. S. Jurgensenas mano, kad dėl situacijos gali būti „kaltas“ karantino metu neįvykęs gripo sezonas. Daugybė mažų vaikų neturėjo progos „ištreniruoti“ imuniteto, sako jis. Dabar, kai Vokietijoje mokyklos ir darželiai vėl dirba kontaktiniu būdu, „vaikai susiduria su daugybe virusų“.

Apie smarkiai išaugusius RSV infekcijų skaičius tarp kūdikių ir mažamečių taip pat praneša Šveicarija, Izraelis, JAV ir kitos šalys.

Gydytojai taip pat pastebi išaugusius peršalimų skaičius, tačiau jie paprastai laikomi teigiamu dalyku imuninei sistemai. Pavyzdžiui, vaikai, daugiau sergantys peršalimais mažame amžiuje, patiria mažiau alergijų, rodo tyrimai.

Parengta pagal Express.co.uk

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite