Angle down Atgal

Islandija visiškai nutraukia skiepijimą „Moderna“ vakcina

Islandija penktadienį visiškai nutraukė „Moderna“ COVID-19 vakcinos naudojimą dėl padidėjusios širdies raumens uždegimo rizikos.

Taip šalis žengė dar toliau nei jos kaimyninės šalys, kurios tik apribojo skiepijimą šiuo preparatu.

„Teritorijoje turint pakankamai „Pfizer“ vakcinos atsargų... vyriausiasis epidemiologas nusprendė Islandijoje nebenaudoti „Moderna“ vakcinos“, – sakoma šalies Sveikatos direktorato tinklalapyje paskelbtame pranešime.

Sprendimą lėmė „padidėjęs miokardito ir perikardito atvejų skaičius po paskiepijimo „Moderna“ vakcina“, sakoma vyriausiojo epidemiologo pranešime.

Pastaruosius du mėnesius Islandija skiepijo „Janssen“ vakciną gavusius šalies gyventojus papildoma „Moderna“ doze. Trečioji šio gamintojo vakcinos dozė taip pat buvo suleidžiama senyvo amžiaus ir nusilpusio imuniteto žmonėms, prieš tai gavusiems dvi kito gamintojo vakcinos dozes.

Sprendimas nepaveiks vakcinacijos kampanijos 370 tūkst. gyventojų turinčioje šalyje, kur jau visiškai paskiepyta 88 proc. vyresnių kaip 12 m. amžiaus žmonių.

Ketvirtadienį Suomija ir Švedija dėl miokardito ir perikardito rizikos taip pat laikinai sustabdė „Moderna“ vakcinos naudojimą, tačiau tik skiepijant jaunesnius nei 30 m. amžiaus žmones.

Danija ir Norvegija savo ruožtu nebeleidžia naudoti šio preparato skiepijant jaunesnius nei 18 m. gyventojus.

Anot Švedijos tarnybų, daugelis pasireiškiančių miokardito ar perikardito atvejų nėra piktybiški ir praeina savaime, tačiau pasireiškus simptomams rekomenduojama kreiptis į gydytojus.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite