Angle down Atgal

Įpusėjo šių metų uraganų sezonas: ko tikėtis po smarkaus starto?

Pirmoji Atlanto vandenyno uraganų sezono pusė, besitęsianti nuo birželio 1 iki lapkričio 30 d., buvo intensyvi: 12 vardinių audrų, tarp kurių ir siautulingasis uraganas „Ida“, kuris tapo iki šiol stipriausia šio sezono audra.

„Mes gerokai lenkiame grafiką, ypač su vardinėmis audromis,“ – sakė Kolorado valstijos universiteto uraganų tyrėjas Phil Klotzbach. Įprastai, iki rugpjūčio 31 d., vidutiniškai būna apie šešias vardines audras, apimančias tiek atogrąžų audras, tiek uraganus.

Nacionalinė vandenynų ir atmosferos administracija teigiama, kad blogiausia dar gali laukti ateityje, nes įprastai sezono piko nesulaukiama iki rugsėjo 10 d.

Laimei, šiuo metu nėra jokių audrų, keliančių grėsmę JAV ar bet kurioms kitoms sausumos teritorijoms, išskyrus „Ida“ likučius.

Tropinė depresija „Kate“ sukasi Atlanto vandenyne, tačiau ji yra „prastai organizuota“ ir nekelia pavojaus sausumai, skelbiama remiantis Nacionalinio uraganų centro duomenimis. Kita sistema – naujai susiformavusi atogrąžų audra „Larry“, yra netoli Afrikos ir prireiks daugybės dienų, kol jis darys poveikį bet kokioms sausumos teritorijoms, jei taip apskritai nutiks.

„Larry“ gali būti viena ilgiausiai gyvavusių tropinių sistemų Atlanto vandenyne, skelbia „AccuWeather“. Prognozuojama, kad artimiausiomis dienomis ji taps dideliu uraganu centrinėje Atlanto vandenyno dalyje.

Per šį Atlanto sezoną vandenyne susiformavo uraganai „Elsa“, „Grace“, „Henri“ ir „Ida“, o taip pat ir atogrąžų audros „Ana“, „Bill“, „Claudette“, „Danny“, „Fred“, „Julian“, „Kate“ ir dabar „Larry“.

Šis sąrašas apima audras, kurios formavosi Atlanto vandenyne, Karibų jūroje ir Meksikos įlankoje, kurie visi kartu yra žinomi kaip Atlanto vandenyno baseinas.

JAV taip pat lenkia įprastus grafikus, kalbant apie šalies krantus pasiekusias audras: „Danny“, „Elsa“, „Fred“, „Henry“ ir „Ida“. Remiantis buvusiais vidurkiais, įprastas šiuo metu krantus pasiekusių audrų skaičius yra dvi audros.

Sezoninės prognozės rodo, kad dar laukia ilgas kelias: Kolorado valstijos universiteto aukščiausio lygio sinoptikai rugpjūčio pradžioje paskelbtoje prognozėje teigė, kad šį sezoną susiformuos 18 vardinių audrų, iš kurių aštuoni bus uraganai.

Atnaujintoje NVAA prognozėje, taip pat rugpjūčio pradžioje buvo skelbiama, kad susiformuos nuo 15 iki 21 atogrąžų audros, iš kurių nuo 7 iki 10 bus uraganai.
Mokslininkai sutinka, kad 2021 metais numatomas didesnis nei įprasta aktyvumas.

Šių metų pradžioje NVAA Klimato prognozių centras prognozavo aktyvesnį nei įprasta Atlanto vandenyno uraganų sezoną.

Prognozių rengėjai numatė 60% aktyvesnį nei įprasta sezono tikimybę, 30% tikimybę, kad sezonas bus artimas vidutiniam, ir 10% tikimybę, kad sezonas bus mažiau aktyvus nei įprasta.

Visgi, ekspertai neprognozavo istorinio audrų aktyvumo lygmens, kuris buvo stebėtas 2020 metais.

Pernai metais uraganų sezonas buvo toks intensyvus, kad Pasaulio meteorologijos organizacijai net pritrūko vardų.

Kiekvieno Atlanto audrų sezono metu yra sudaromas 21 vardo alfabetinis sąrašas, nuo A raidės (Q, U, X, Y ir Z nėra įtraukiamos, nes vardai turi būti lengvai atpažįstami plačiam žmonių ratui). Toks 21 vardo sąrašas išsekęs yra tik kartą istorijoje – 2005 metais, kuomet siautė uraganas „Katrina“ ir kitos stipriausios istorijoje tropinės audros.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite