Angle down Atgal

Infrastruktūros tvarkymo darbai Draugystės gatvėje artėja prie pabaigos

Jau dabar Draugystės gatvėje pėstieji vaikšto tvarkingais, naujais šaligatviais, o automobiliai važiuoja naujai išlietu asfaltu. Šioje intensyvaus eismo gatvėje įvykdyta išties nemažai saugumą ir patogumą užtikrinančių darbų.

Pirmiausiai buvo atnaujintas 827 metrų ilgio pėsčiųjų takas. Norint sudaryti gyventojams patogias judėjimo sąlygas, netoli išvažiavimo į Sporto gatvę buvo naujai suformuotas šaligatvis. Abiejose gatvės pusėse betoninių trinkelių pilkos spalvos tako pradžioje, pabaigoje ir įžengimuose į pėsčiųjų  perėjas įrengtos geltonos spalvos betoninių trinkelių nuožulnios plokštumos su įspėjamaisiais paviršiais akliesiems ir silpnaregiams.

„Visoje gatvėje buvo atnaujintas apšvietimas, senosios šviestuvų atramos su natrio-halogeno lempomis buvo pakeistos į naujas atramas su LED lempomis. Prie perėjų įrengtas kryptinis apšvietimas, kur šviesos srautas yra sukoncentruojamas siaurame ruože, taip padidinant pėsčiųjų saugumą perėjoje temstant, tamsiuoju paros metu ar kai matomumas yra itin prastas. Pėsčiųjų saugumui ties išsukimais į Sporto bei Dariaus ir Girėno gatves papildomai įrengtos saugumo salelės, kad pėstiesiems kirsti kelią būtų saugiau ir patogiau. Taip pat sužymėtos visos pėsčiųjų perėjos, sudėti reikalingi kelio ženklai“, – apie pokyčius Draugystės gatvėje pasakoja savivaldybės meras Povilas Isoda.

Gatvėje buvo nutiestas naujas asfaltas, o vairuotojų patogumui važiuojamoji kelio dalis buvo išplatinta iki trijų eismo juostų (išvažiuojant iš Draugystės gatvės, viena juosta skirta sukti į kairę, kita – į dešinę). Tikimasi, kad tai sumažins automobilių spūstis ir pagerins eismo sąlygas, kadangi šioje gatvėje eismas išties intensyvus.

Dar vienas svarbus įgyvendintas darbas – įrengti paviršinių nuotekų  tinklai, kuriais surenkamos nuotekos nuo gatvės važiuojamosios dalies. Taip užtikrinama, kad po stipraus lietaus gatvėje netelkšotų balos, neapsunkintų vairavimo sąlygų vairuotojams ir nekeltų nepatogumų pėstiesiems ir kitiems eismo dalyviams.

Šiuo metu gatvėje yra atliekami paskutiniai likę darbai. Kai kuriose vietose dar reikia baigti sudėti trinkeles, kai kur tvarkingai sujungti šaligatvius su važiuojamąja kelio dalimi ar išasfaltuoti siaurus likusius ruožus. Visus šiuos darbus rangovai žada atlikti artimiausiu metu.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite