Angle down Atgal

Infrastruktūra Lazdijų-Aradnykų pasienio punkte bus atnaujinta, o aplinka – sutvarkyta

Praėjus mažiau nei mėnesiui po Susisiekimo ministro M. Skuodžio vizito Lazdijuose pradėtas spręsti Lenkijos-Lietuvos pasienyje, Lazdijų-Aradnykų pasienio punkte esančios infrastruktūros atnaujinimo klausimas. Konkrečių darbų aptarimui skirtingų institucijų atstovus sukvietė Susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas.

„Esu dėkinga už nusiteikimą spręsti pasienio infrastruktūros klausimą. Dažnai vartais į Europą vadinamas Lazdijų-Aradnykų punktas Lietuvos pusėje šiuo metu Europos neprimena. Lietuvos pusėje kelias duobėtas, veikia vos vienas kitas surūdijęs šviestuvas, šalia stovi apleisti pastatai, aikštelės. Šis vaizdas yra pirmas, pasitinkantis visus atvykusius ne tik į mūsų rajoną, bet ir į Lietuvą. Tai būtina keisti“, – kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Nuotoliniame pasitarime dalyvavusiems Pasienio kontrolės punktų direkcijos direktoriui Mindaugui Zobielai, Valstybės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos Transporto infrastruktūros planavimo ir inovacijų departamento direktorius Aivarui Vilkeliui bei kitų įstaigų atstovams buvo pateikta informacija apie pasienyje esančio kelio Nr. 123 atkarpą. Susitikime apžvelgta Lazdijų pasienio kontrolės punkte esančios infrastruktūros būklė, konstatuota, kad kelią reikia remontuoti, būtina sutvarkyti šaligatvius, apšvietimo įrenginius, tvoras. Pastatai esantys Lazdijų pasienio kontrolės punkte turi būti nugriauti arba suremontuoti ir pritaikyti pasienio tarnybų veiklai.

Susitikime buvo nutarta iki 2022 m. gegužės 31 d. pavesti Lietuvos automobilių kelių direkcijai išsiaiškinti kelio Nr. 123 atkarpos esančios Lazdijų pasienio kontrolės punkto teritorijoje priklausomybę ir pateikti raštu siūlymus dėl kelio atkarpos perdavimo valdyti LAKD. Taip pat pateikti kelio atkarpos sutvarkymo darbų atlikimo grafiką. Pasienio kontrolės punktų direkcijai pavesta įvertinti Lazdijų pasienio kontrolės punkte esančios infrastruktūros nugriovimo ir rekonstrukcijos poreikį ir šiems darbams atlikti reikalingų lėšų poreikį bei parengti konkretų pasienio kontrolės punkto infrastruktūros sutvarkymo darbų atlikimo grafiką.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite