Angle down Atgal

Įminė paslaptį: jau žinoma, kokie laivai priplaukė prie Odesos krantų (vaizdo įrašas)

Yra naujų detalių apie įtartinus laivus, kurie buvo pastebėti balandžio 27 dieną Juodojoje jūroje prie Odesos krantų, praneša UNIAN.

Šiandien socialiniuose tinkluose pasipylė Odesos gyventojų informacija ir būgštavimai apie horizonte esančius priešo laivus. Kariškiai tvirtina, kad situaciją jūroje nuolat kontroliuoja Ukrainos ginkluotosios pajėgos. 

„Kartais horizonte pasirodo laivai – tanklaivis „Tūkstantmečio dvasia“ (Moldova), taip pat nevaldomos baržos, kurios buvo nuneštos į jūrą ir jų grąžinti nėra kaip, nes laivyba užblokuota“, - sakoma pranešime.

Vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Geraščenka prie Odesos pasirodžiusius laivus pavadino „skraidančiais olandais“. Jis mano, kad vienas iš jų gali pakartoti 2019 metais Odesoje sudužusio tanklaivio „Delphi“ likimą. „Tūkstantmečio dvasia“ šiuo metu jūroje yra be įgulos, ši buvo išgelbėta.

„Apšaudymo metu laivo bakuose buvo apie 1000 tonų dyzelinio kuro ir kelios tonos alyvos. Tokio kuro kiekio pakanka, kad „Tūkstantmečio dvasiai“ pasikartotų „Delphi“ likimas, – pažymi G. Geraščenka.

Jis mano, kad ekologinės katastrofos rizika yra labai didelė.

UNIAN primena, kad trečiadienio, balandžio 27-osios popietę Odesoje, Juodosios jūros horizonte ėmė rodytis įtartini laivai. Vietos gyventojai filmavo naujus laivus iš Delfinų paplūdimio.

Kaip rašo Ukrainos žiniasklaida, Rusijos laivyno laivų grupė su povandeniniais laivais „toliau palaiko įtampą dėl raketų smūgio prieš Ukrainą tikimybės“. Taip pat anksčiau buvo pranešta, kad  Juodojoje jūroje yra aštuoni „Caliber“ tipo užpuolikų sparnuotųjų raketų nešėjai.

Kalbant apie balandžio 27 dieną matytus laivus, verta priminti, kad 2019 metų lapkritį Juodojoje jūroje, netoli Delfinų paplūdimio (Odesos) pakrantės, sudužo tanklaivis Delfi su trimis ukrainiečiais. Dėl avarijos buvo užteršta pakrantė. O šių metų vasario 25 d. Odesos srityje dvi Rusijos raketos pataikė į Millenium Spirit, kuriame buvo daug mazuto ir dyzelinio kuro.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite