Angle down Atgal

I. Šimonytė: vaikų skiepijimas ne toks greitas, koks galėtų būti, bet progresas yra

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, jog nors vaikai nuo koronaviruso skiepijasi ne taip sparčiai, kaip galėtų, šioje srityje matomas progresas.

„Jie skiepijami trumpesnį laiką ir tikrai negalima sakyti, kad toje grupėje nėra jokio progreso. Nėra toks greitas, koks jis galėtų būti, mano nuomone, bet vis dėlto jis vyksta ir daugiau tėvų, ypatingai grįžus vaikams į mokyklas, tą sprendimą priėmė“, – žurnalistams trečiadienį sakė premjerė.

Dėl to, pasak jos, skatinant skiepytis pirmiausia dėmesys skiriamas toms amžiaus grupėms, kurioje pavojus yra didžiausias – vyriausius šalies gyventojus.

Statistikos departamento duomenimis, tarp 12-15 metų vaikų šiuo metu pasiskiepijusių yra 28,5 proc.

Jaunesni vaikai kol kas nėra skiepijami, tačiau Sveikatos apsaugos ministerija teigia, jog sprendimai dėl to Europos Sąjungoje gali būti priimti dar šiemet.

„Kol kas nėra nė vienas gamintojas registravęs vakcinos jaunesniems asmenims negu 12 metų, bet žinome, kad „Pfizer“ gamintojas prieš kelias savaites pasidalijo informacija, kad jau baigė tyrimus 5-11 metų asmenų grupėje“, – anksčiau trečiadienį nuotolinėje diskusijoje dėl vaikų skiepijimo sakė Sveikatos apsaugos ministerijos specialistas Lukas Galkus.

Pasak jo, vaikams buvo skiriama vakcina su mažiau veikliosios medžiagos.

„Jie planuoja spalio mėnesio pradžioje pateikti duomenis vertinimui Europos vaistų agentūrai ir agentūra planuoja per mėnesį įvertinti tuos duomenis ir priimti sprendimą, ar registruoti dabartinę vakciną jaunesniems asmenims, ar ne“, – sakė Sveikatos apsaugos ministerijos specialistas.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite