Angle down Atgal

I. Šimonytė: Rusija išliks ilgalaike grėsme, NATO rytinis flangas turi būti stiprinamas

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Rusija ir toliau išliks grėsme, todėl NATO rytinis sparnas turi būti stiprinamas.

Tą ji pareiškė po nuotolinio pokalbio su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu, Latvijos ir Estijos kolegomis Krišjaniu Kariniu ir Kaja Kallas.

„Deja, bet Rusija išliks ilgalaike saugumo grėsme visai euroatlantinei bendruomenei. Todėl būtina, kad NATO neatidėliodama priimtų reikiamus sprendimus dėl esminių pajėgų sustiprinimo aljanso rytiniame flange, ypač atsižvelgiant į geografinius ypatumus“, – Vyriausybės pranešime trečiadienį teigė I. Šimonytė.

Baltijos šalys, Lenkija siekia, kad Madride vyksiančiame Aljanso viršūnių susitikime valstybėse dislokuoti tarptautiniai NATO batalionai virstų brigadomis.

Antradienį Vilniuje viešėjęs vokiečių kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) pažadėjo stiprinti Lietuvoje dislokuotą tarptautinį NATO batalioną iki brigados dydžio vieneto.

Tuo metu bendrame Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Vokietijos lyderių susitikime sutarta stiprinti gynybinius pajėgumus visose Baltijos šalyse.

Nuotolinio pokalbio metu I. Šimonytė padėkojo NATO vadovui už jo lyderystę telkiant sąjungininkų pastangas, kad Aljansas efektyviai prisitaikytų prie naujos saugumo aplinkos ir priimtų reikiamus sprendimus dėl rytinio flango sustiprinimo.

Lietuvos premjerė pabrėžė, kad stiprus Aljansas ir tvirti transatlantiniai santykiai išlieka esminiu saugumo garantu Baltijos valstybėms.

Taip pat, pasak jos, Lietuva nuosekliai didina gynybos išlaidas ir yra pasirengusi toliau investuoti į ginkluotųjų pajėgų modernizavimą, didinti investicijas į priimančiosios šalies paramą, kad būtų užtikrintos geriausios sąlygos Lietuvoje dislokuotiems sąjungininkų kariams.

Pokalbio metu buvo aptartos ir vykstančios diskusijos dėl NATO Strateginės koncepcijos bei NATO atvirų durų politikos principas, skelbia Vyriausybė.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite