Angle down Atgal

I. Šimonytė įtaria, kad dalis žmonių atideda sprendimą pasiskiepyti, pamatę gerėjančią COVID-19 statistiką

Premjerė Ingrida Šimonytė, vertindama lėtėjančius vakcinacijos tempus šalyje, svarsto, kad taip galėjo nutikti daliai žmonių tiesiog pamačius gerėjančią COVID-19 statistiką ir nutarus sprendimą pasiskiepyti atidėti iki rudens.

„Įtariu, kad dalis žmonių taip perskaitė žinias apie gerėjančią epidemiologinę būklę ir galbūt nutarė atidėti skiepijimosi sprendimus rudeniui, tada, kai vėlgi epidemiologai kalba apie sezoniškumą ir atvejų paspartėjimą. Tai būtų labai blogai, jeigu taip, nes kuo daugiau ir kuo greičiau Lietuvoje bus paskiepyta žmonių, tuo mažesnis bus šansas plisti mutacijai“, – pirmadienį vykusioje spaudos konferencijoje sakė I. Šimonytė.

Visgi ministrė pirmininkė pabrėžė, kad, jeigu dalis žmonių iš tiesų atidėjo sprendimą skiepytis laukdami rudens, tai, premjerės vertinimu, nebūtų teisingas sprendimas, kadangi vakcinacija padeda stabdyti ir pavojingų atmainų viruso plitimą.

„Visiems siūlyčiau užmesti akį retsykiais į tai, kas vyksta Jungtinėje Karalystėje, daug kas turi giminių, draugų ir artimųjų ir mato, kad tarp žmonių, kurie nėra pasiskiepiję ir kurių procentaliai yra mažiau nei Lietuvoje, šita Delta plinta pakankamai sparčiai ir būtų labai gaila, jeigu visas pastarojo laikmečio laimėjimas, kurį pavyko visiems sutelktai pasiekti, būtų nubrauktas, nes vėl reikėtų grįžti prie tų pačių diskusijų, kurios buvo nuo pat Vyriausybės darbo pradžios“, – tikino I. Šimonytė.

Ji akcentavo, kad kartu su Sveikatos apsaugos ministerija Vyriausybė, galvodama, kaip būtų įmanoma paraginti gyventojus vakcinuotis, ieškos sprendimų, kaip sudaryti galimybę asmenims gauti vakciną kuo paprastesniu būdu.

„Tikrai su Sveikatos apsaugos ministerija ieškosime visų būdų, kaip prinešti tą skiepą iki kiekvieno, kuris pasiskiepytų kuo arčiau. Matome, kad gerai veikia Nacionalinio kraujo centro palapinės, kur kartais tenka žmonėms ir eilėse pastovėti, nors galima kartais patogiai užsiregistruoti ir atvykti sau tinkamu metu vakcinuotis, bet kažkaip pasirinkimai ne visada atrodo patys paprasčiausi pačiam žmogui. Bet jeigu tai veikia, tai reikia tas priemones naudoti platesniu mastu. Nesvarbu, ar Palangoje, ar prekybos centruose, kur bus daug žmonių“, – sakė premjerė.

Per praėjusią parą pirma skiepo doze vakcinuota 77 žmonės, antra – 542. Iš viso iki šiol vakcinuota dviem skiepo dozėmis 838 815 žmonių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite