Angle down Atgal

I. Šimonytė apie vakcinavimo procesą: savivaldybės turėtų laikytis prioritetų

 Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sako, kad savivaldybės, organizuodamos vakcinavimo procesą, turėtų laikytis prioritetų, nes vyresni žmonės patiria didesnę riziką sunkiai sirgti arba mirti nuo koronaviruso.

„Dar kartą pasakysiu, kad organizuodamos tokias „šventes“ savivaldybės turi nepamiršti, kad rizika sunkiai sirgti šia liga mažėja žmonėms jaunėjant, tai turėtų laikytis prioritetų ir sveiko proto. Pagrindinis tikslas yra ne šiaip paskiepyti kuo daugiau žmonių, bet kuo daugiau paskiepyti tų žmonių, kurie, viena vertus, yra turbūt pirmi eilėje būti ligoninių pacientais ir ypatingai sunkiais pacientais ir kurių rizika mirti nuo ligos yra gerokai didesnė“, – žurnalistams Vilniuje šeštadienį sakė I. Šimonytė.

Ministrė pirmininkė taip pat tikisi, kad Lietuvos skiepijimosi rodiklis bus geras.

„Kol kas turime savivaldybių, kuriose tas rodiklis yra labai geras, bet mes kalbėjome, kad tai labai mažos savivaldybės ir turi tam tikrą specifiką. Tose savivaldybėse, kurios yra standartinės, ypatingai didelės, rezultatas kol kas yra daugiau mažiau panašus, vienu procentiniu punktu į vieną ar į kitą pusę. Bendrai galime vertinti, kad imunitetą įgijusių žmonių tiek per skiepą, tiek persirgusių mes turbūt turime apie trečdalį, tai vis dar yra mažai, bet neabejoju, kad tai jau turi įtakos ir pačiai pandemijos dinamikai“, – sakė premjerė.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys šią savaitę pranešė, kad masinė vakcinacija turėtų prasidėti nuo gegužės 31 dienos. Nuo šios datos būtų pradėti skiepyti visi norintys vyresni nei 16 metų žmonės.

Kai kurios savivaldybės, ieškodamos būdų, kaip paskatinti vyresnio amžiaus žmones skiepytis, ėmėsi įvairių akcijų, pavyzdžiui, Marijampolėje kviečiami skiepytis ir senjorus į vakcinavimo vietą atlydėję gyventojai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite