Angle down Atgal

Į pasieniečių pasalą pateko du kontrabandos pasiimti atėję Švenčionių rajono gyventojai

Švenčionių ir Ignalinos rajonuose pasieniečiai surengė pasalas. Į vieną iš jų pateko du Švenčionių rajono gyventojai. Iš viso abiem atvejais aptikti 4 tūkstančiai pakelių paslėptų kontrabandinių cigarečių.

Trečiadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnai vykdė tarnybą prie Ignalinos rajono Erzvėto kaimo. Maždaug už 1,5 km nuo valstybės sienos su Baltarusija pasieniečiai krūmuose aptiko du ryšulius. Šioje vietoje VSAT pareigūnai organizavo pasalą.

Po kurio laiko pasieniečiai pastebėjo, kaip nuo Erzvėto mišku slapstydamiesi link paslėptų ryšulių artėja du vyrai. Priėję prie krūmų jie ėmė po ryšulį ir pradėjo judėti atgal. Tuomet sureagavo pasaloje buvę pasieniečiai ir nešikus sulaikė. Paaiškėjo, kad tai yra VSAT pareigūnams žinomi 29-erių ir 45-erių Švenčionių rajono gyventojai, kurie jau anksčiau buvo įkliuvę dėl kontrabandos.

Šįkart ryšuliuose pasieniečiai suskaičiavo 2 000 pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis benderolėmis.

Švenčionių rajono gyventojai įvykio aplinkybėms išsiaiškinti ir administraciniam protokolui surašyti buvo pristatyti į Tverečiaus pasienio užkardą. Už akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką, šį pažeidimą padarius pakartotinai, jiems gresia baudos nuo 5760 iki 6000 eurų.

Po apklausų abu nešikai paleisti jiems įteikus šaukimus atvykti į teismą, kur bus nagrinėjama ši byla.

Cigaretės saugomos Tverečiaus pasienio užkardoje.

Kontrabandinių rūkalų krovinį aptiko ir tos pačios rinktinės Adutiškio pasienio užkardos pareigūnai. Prie Švenčionių rajono Kavaltiškės kaimo esančiuose senos fermos griuvėsiuose jie aptiko paslėptus ir polietileno plėvele aptrauktus 2 ryšulius. Pasieniečiai šioje vietoje, kuri yra maždaug už 1,5 km nuo sienos su Baltarusija, organizavo pasalą, bet ji rezultatų nedavė.

Patikrinus rastus ryšulius suskaičiuota, kad juose buvo 2 000 pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Dėl šio įvykio pradėta administracinės bylos teisena. Cigaretės saugomos Adutiškio pasienio užkardoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite