Angle down Atgal

Į pasienį turistus vilios poetai

Lazdijų rajono savivaldybė pirmąjį vasaros mėnesį pasitinka naujais darbais – pradedami įgyvendinti trys Interreg V–A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo programos projektai. Juos įgyvendinant jaunimas bus skatinamas pradėti, plėsti ir vystyti savo verslą, bus sukurtas naujas turizmo maršrutas, o jau esamus – papildys naujos ekspozicijos.

„Atsinaujins Veisiejuose esantis dviračių bei pėsčiųjų takas, šiuo metu, deja, jau tapęs kliūtimi, o ne patogia erdve pasivaikščioti. Pasienio keliautojams siūlysime iš naujo atrasti ne tik muziejus, bet ir čia gyvenusius bei kūrusius poetus, o jaunimui padėsime sukurti ir plėsti savo verslus. Nors sritys gana skirtingos, bet jas visas jungia mūsų krašto augimas. Esu įsitikinusi, kad pritraukus daugiau investicijų į mūsų rajoną jis suklestės“, – apie pradėtus įgyvendinti projektus bei ateities planus kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Nauji potyriai, emocijos ir prisilietimas prie istorijos papildys jau esamą turizmo maršrutą, osubalansuotos istorijos, gamtos ir kultūros paveldo plėtra bei pritaikymas turizmui – bus įgyvendinta jau startavusio projekto „Pasienio poezija – kalbantis paveikslas“ metu. Poezija yra istorinis, kultūros paveldas, kaip ir patys poetai – Maria Konopicka, Anzelmas Matutis, Salomėja Nėris, Motiejus Gustaitis bei jų kūryba. Įgyvendinant šį projektą bus praplėstas jau sukurtas turizmo maršrutas, įtraukiant pasienio poetus ir jų poeziją.

Šiuo maršrutu keliaujantieji iš naujo atras Suvalkų regioninį, Alytaus kraštotyros bei Lazdijų krašto muziejus, susipažins su poezija apie tėvynę, meilę, gamtą, gyvūnus, gėles. Muziejuose lankytojų lauks ir naujos edukacijos, o skatinamas kūrybiškumas ir galimybė pakeisti savo pasaulį privers tapti aktyviu ir svarbiu keliautoju.

Projekto įgyvendinimo metu poetų kūryba bus papildyti bendri turizmo maršrutai, surengtos edukacijos bei suorganizuoti trys pasienio festivaliai, o šiuo metu neišnaudotos muziejaus lauko erdves bus pritaikytos šeimų laisvalaikiui. Projekto trukmė 21 mėnuo, projekto biudžetas 752 598,70 euro, Lazdijų rajono savivaldybei skirta 133 008,55 Eur.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite