Angle down Atgal

Į Molėtus sugrįžta miesto šventė: gims brangiausias žvaigždžių karolių vėrinys

Po pertraukos į Molėtų miesto centrą sugrįžta didžioji Molėtų miesto šventė. Kaip visuomet ryški ir kupina tikrų įspūdžių, šiemet, Molėtams minint 635-ąją vardo paminėjimo sukaktį, birželio 25 dieną ji kvies kurti, puošti ir atverti žvaigždžių vartus į ežerų ir žvaigždžių miestą – Molėtus.

Žmonės – miesto ir šventės kūrėjai

Šventės organizatoriai molėtiškių ir miesto svečių klausia: kas jiems yra Molėtai? Ežerai, žvaigždės, molis? O gal žmonės, šypsenos, muzika, geriausi įspūdžiai ir šilčiausi atsiminimai? Viskas, kas tikra. Visa tai jau netrukus bus galima suverti į Molėtų karolius – patį prabangiausią vėrinį, ir jais papuošti simbolinius miesto vartus.

Pasak šventės organizatorių, žmonės – tai, kas visus šiuos metus kuria miestą ir dėl ko norisi švęsti. Šventei susibūrę krašto keramikai šiai dienai sukurs – išdegs molio karolius, kuriuos šventės metu dekoruoti bus kviečiami visi molėtiškiai ir miesto svečiai. Šventės dalyvių rankomis išpuošti karoliai – žvaigždės, planetos, lyg vandens nugludinti akmenys, tądien susijungs į vientisą vėrinį, kuris nuguls simbolinius miestų vartus į natūralios gamtos ir kultūrinių atradimų kraštą. Kokios mintys, lūkesčiais ir linkėjimais papuoš šventinį vėrinį – geriausia dovana ir staigmena Molėtų miestui.

Šventinis margumynas – renginių įvairovė

Visą dieną besitęsiančių renginių gausa ir įvairovė taip pat susijungs į margą dienos vėrinį. Nuo ankstyvo ryto pagrindinėje Molėtų miesto Vilniaus gatvėje šurmuliuos didžioji mugė, šventės atidarymo ceremonijoje bus įteiktas miesto garbės piliečio vardo apdovanojimas, skambės Rytų Aukštaitijos liaudiškos muzikos ir tautinių šokių šventė „Aukštaitijos vainikas“, vyks gausybė edukacijų, tarp kurių – ir didžiosios šventinės žvaigždžių arkos dirbtuvės. Čia laukiami visi norintys prisidėti prie kuriamų žvaigždžių vartų į miestą – dekoruoti vietos keramikų išdegtus molio karolius. Šalia – Molėtų viešosios bibliotekos, Etnokosmologijos muziejaus edukacijos, nemokamas Molėtų krašto muziejaus lankymas. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite