Angle down Atgal

Į Marijampolės R. Stankevičiaus progimnaziją sugrįžo dalis pradinukų

Šiandien Marijampolės Rimanto Stankevičiaus progimnazijoje ir vėl girdėti vaikų balsai ir juokas. Besitęsiant karantinui ši progimnazija pirmoji savivaldybėje sudarė sąlygas ir pasiūlė pradinukams galimybę grįžti mokytis į klases.

Pasak progimnazijos direktorės Astos Skripkienės, didelio pedagogų ir visos švietimo įstaigos bendruomenės noro bei sėkmingos komunikacijos su tėveliais dėka beveik pusei pradinukų buvo sudarytos sąlygos grįžti į progimnaziją ir mokytis kontaktiniu būdu kartu su savo bendramoksliais. „Kadangi dalis mokinių ir toliau mokosi nuotoliniu būdu, šiuo metu taikome mišrų ugdymo(-si) procesą. Beveik pusėje pradinių klasių kabinetų yra išmaniosios lentos, todėl vyksta sinchroninis pamokos transliavimas, kiti mokytojai naudoja specialias programas, kurių pagalba pamokos yra tiesiogiai transliuojamos. Stengiamės, kad būtų sudarytos visos techninės galimybės nors ir kitokiam nei įprasta, tačiau kokybiškam ugdymui užtikrinti.“.

Pradinių klasių mokytoja ekspertė Loreta Andriuškevičienė sako puikiai suprantanti, kad vaikai jau yra psichologiškai išvargę, todėl jiems darosi vis sunkiau priimti ir kaupti naują informaciją, o liūdniausia, kad dėl to labiausiai nukenčia jų mokymosi pasiekimai. Todėl pasak mokytojos, kontaktinis mokymas ir tiesioginis bendravimas su mokiniu yra be galo svarbus veiksnys, siekiant užtikrinti, kad neliktų mokymosi spragų. Juk bendraujant su vaiku akis į akį galima greičiau jam padėti iškilus problemai, paaiškinti nesuprantamus dalykus, o ir vaikams mokytis esant bendraklasių apsuptyje yra smagiau ir lengviau.

Pradėjus ir vėl priimti vaikus į progimnaziją buvo imtasi visų būtinų saugumo priemonių. Yra ribojami srautai, klasės yra atskirtos ir vaikams sudarytos galimybės bendrauti tik su savo klasiokais. Taip pat pasirūpinta, jog neįvyktų jokių susitikimų nei valgykloje, nei koridoriuose.

Tėveliai, kurie sutiko testuotis ir įvertino situacijos rimtumą, išties džiaugiasi, kad jų mažieji galės ir vėl lankytis progimnazijoje, tiesiogiai bendrauti ir su mokytojais ir su bendraklasiais. Pirmokės Meidos mama Eglė sako nė kiek nedvejojusi, kai atsakiusi į skambutį iš mokyklos, išgirdo pasiūlymą jos dukrai grįžti į švietimo įstaigą.

„Žinoma, teko įvertinti tai, kad dukra bus reguliariai testuojama, kad gali nutikti ir taip, kad visai šeimai gali tekti izoliuotis, tačiau suprasdami riziką, su vyru nusprendėme, jog mūsų pirmokėlės išsilavinimas yra svarbiausia. Juk jeigu pačioje pradžioje, pirmoje klasėje, praleisime itin svarbias įgūdžių formavimo pamokas, ateityje bus tik sunkiau. Nuoširdžiai džiaugiuosi progimnazijos vadovybės sprendimu vykdyti ugdymą kontaktiniu būdu, nes tokiam svarbiam sprendimui priimti reikėjo ir ryžto, ir drąsos.“, – savo įžvalgomis dalijosi pirmokės Meidos mama.

Savivaldybės mero patarėja Agnė Pavelčikienė džiaugiasi ir teigiamai vertina progimnazijos bendruomenės iniciatyvą ir pasiryžimą pradėti vykdyti ugdymo(-si) procesą ir kontaktiniu būdu. „Labai tikiuosi, kad ir kitos švietimo įstaigos bei tėveliai įvertinę visus „už“ ir „prieš“ taip pat žengs šį žingsnį ir vis daugiau vaikučių sugrįš į mokyklas“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite