Angle down Atgal

Į Anykščių rajoną grįžta koronavirusas

Liepos 1-2 dienomis, trečiadienį ir ketvirtadienį, Anykščių rajone nustatyti du koronaviruso atvejai. Pavojinga infekcija usžikrėtė iš Švedijos grįžęs anykštėnas ir Anykščių ligoninės pacientė. Pastarasis susirgimas Anykščių rajono medicinos įstaigose pasėjo nerimą, paaiškėjus, kad koronavirusu užsikrėtusios Anykščių seniūnijos gyventojos motina dirba Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centre.

Koronavirusą parsivežė iš Švedijos

Kaip pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, iš Švedijos grįžęs anykštėnas keltu parplaukė į Latviją, Ventspilį, o iš ten asmeniniu automobiliu parvyko į Anykščių rajoną.

Koronavirusas taip pat nustatytas tuo pačiu keltu iš Švedijos grįžusiam klaipėdiečiui.

Kaip paskelbė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, abu asmenys dirba toje pačioje įmonėje, nė vienas iš jų simptomų nejaučia.

Šiuo metu vykdoma išsamesnė atvejo analizė.

Anykščių rajono mero pavaduotojas, rajono Ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovas Dainius Žiogelis „Anykštai“ sakė, kad koronavirusas nustatytas jaunam anykštėnui, jis saviizoliavosi Anykščiuose, Kęstučio gatvėje, esančiuose namuose.

Iš Švedijos jis grįžo sekmadienį, pirmadienį isšityrė dėl koronaviruso, o trečiadienį vakare gautas atsakymas,. kad tyrimo rezultatai yra teigiami.

Koronavirusu užsikrėtęs anykštėnas tikino, kad su kitais asmenimis jis kontaktų neturėjęs.

Susirgimą nustatė atsitiktinai

Kaip perkūnas iš giedro dangaus ketvirtadienį atskriejo žinia, kad koronavirusas nustatytas Anykščių ligoninės pacientei. Moteriai susirgimas koronavirusu nustatytas atsitiktinai - ji dėl kitų priežaščių kreipėsi į medikus, o mėginiai tyrimams dėl koronaviruso iš jos paiimti tik norint apsidrausti.

Anykščių rajono mero pavaduotojas, rajono Ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovas D. Žiogelio žiniomis, jauna Anykščių seniūnijos gyventoja nejautė jokių koronaviruso simptomų. D.Žiogelis sakė, kad užsikrėtusioji moteris bus izoliuota Alantos technologijos ir verslo mokyklos Anykščių filialo bendrabutyje.

Pavojaus ligoninėje nemato

Laikinasis Anykščių ligoninės direktorius Dalis Vaiginas tikino, kad kornavirusu užsikrėtusi moteris ligoninės personalui ir kitiems pacientams grėsmės esą nesukėlė.

„Ji atėjo pagal nustatytą intervalą, kai leidžiama įeiti į ligoninę.Greta jos nebuvo kitų pacientų.Darbuotoja, kuri teikė paslaugas, pasielgė tikrai atsargiai, paimdama mėginį dėl koronaviruso“, - sakė D.Vaiginas.

Pasiteiravus, ar po kontakto su koronavirusu užsikrėtusia moterimi, ją apžirėjusiai medikei nebuvo privalu izoliuotis, laikinasis Anykščių ligoninės direktorius D.Vaiginas kalbėjo: „Jai leidžiama ir toliau dirbti, kadangi ji dirbo su apsaugos priemonėmis.Buvo atliekama dezinfekcija, vedinamos patalpos. Aišku, medikė šiuo metu stebi savo savijautą.“

Laikinasis Anykščių ligoninės direktorius D.Vaiginas tikino, kad daroma viskas, kad ligoninė po šio įvykio netaptų koronaviruso židiniu.

„Tam yra pasirengta.Pacientai į kabinetus patenka nustatytu intervalu, jie užpildo anketas, kad neturėjo komntaktų su užikrėtusiais koronavirusu ir t.t. Darbuotojai elgiasi atsakingai, jei to nebūtų, būtų didelė rizika, kad Anykščių ligoninė taptų koronaviruso židiniu. Tos tvarkos surašytos, jų yra paisoma ir galiu pasidžiaugti, kad situacija suvaldyta“, – tikino laikinasis Anykščių ligoninės direktorius D.Vaiginas.

Neramios dienos Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centre

„Anykštos“ žiniomis, koronavirusu užikrėtusios Anykščių seniūnijos gyventojos motina dirba Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centre. Šią žinią patvirtino Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Jacunskas.

„Taip, tačiau tik tiek informacijos galiu ir patvirtinti dėl asmens duomenų apsaugos“, – sakė K.Jacunskas.

Pasiteiravus, ar buvo imtasi kažkokių priemonių, kad koronavirusas neišplistų Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centre, K.Jacunskas kalbėjo: „Be abejo. Izoliacija koronavirusu užsikrėtusios Anykščių seniūnijos gyventojos motinai ir vyrui. Šiuo metu nustatinėjami įstaigoje kontaktai ir asmenys, su kuriais galėjo kontaktuoti minėta darbuotoja.Kalbėjau su darbuotoja,tai ji sakė mažai kontaktų turėjusi su savo dukra, maža tikimybė, kad jai kažkas būtų. Ji pasakojo, kad jos dukra su niekuo nebendravo, niekur išvažiavusi nebuvo, niekas iš pažįstamų iš užsienio nebuvo sugrįžęs.“

Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojas K.Jacunskas neatmetė, kad Anykščių ligoninės pacientei atliktas koronaviruso testas gali būti ir klaidingas.

„Klaidų visą laiką gali įsivelti“, - svarstė K.Jacunskas.

Plačiau – laikraštyje „Anykšta“.

Robertas ALEKSIEJŪNAS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite