Angle down Atgal

Higiena pandemijos metu: kaip apsisaugoti darbe?

Netikėtai užklupus tokioms neįprastoms situacijoms kaip pandemija, tenka rimtai susirūpinti savo, artimųjų ir aplinkinių saugumu. Prioritetu tampa žmonių sveikata ir gerovė, todėl vis daugiau įmonių renkasi leisti savo darbuotojams dirbti iš namų. Tačiau ne visi turi galimybę užduotis atlikti namų aplinkoje, ir jiems tenka toliau tęsti veiklą darbovietėje. Norint apsisaugoti, dirbantiems tiek iš namų, tiek biure dabar itin svarbu palaikyti kuo didesnę švarą. Paviršių valymas bei dezinfekavimas padeda sumažinti tikimybę, kad Jūs ar kiti asmenys užsikrės COVID-19 virusu ir kad jį paskleisite kam nors kitam. Šiuo atžvilgiu itin reikalinga atitinkama priemonė – dezinfekcinis skystis.

Dezinfekcinių priemonių skirtumai

Tai – cheminės priemonės, naudojamos naikinti bakterijas, virusus, grybelius, pelėsį. Jose esantys aktyvūs junginiai sunaikina patogeną, ardydami ir pažeisdami šio ląsteles. Tokių chemikalų sudėtyje paprastai yra vandenilio peroksido, ketvirtinių amonio junginių, natrio hipochlorito, izopropanolio, etilo alkoholio, formaldehido ir glutaro aldehido. Skirtingos medžiagų kombinacijos ir aktyvių junginių koncentracija turi atitinkamą paskirtį, todėl prieš perkant jas būtina į tai atsižvelgti.

Dezinfekcines priemones, skirtas paviršiams, galima naudoti tik tam. Juose naudojamas 70 % etilo alkoholis ir 0,25 % didecildimetilamonio chloridas, tad tai itin stiprus, efektyvus skystis bakterijoms naikinti.Būtina perskaityti naudojimo instrukcijas, o valant – mūvėti apsaugines pirštines. Nesilaikant nurodymų, neatidus, ilgalaikis kontaktas gali sukelti odos audinių pažeidimus ir kitas sveikatos problemas.

Dezinfekcinis skystis, skirtas rankoms, taip pat sudėtyje turi etilo alkoholio, daugeliu atveju taippat pridedama glicerino, vandenilio peroksido. Ši priemonė sunaikina apie 99.99 % bakterijų ir yra itin efektyvi kovoje prieš lipofilinių virusų grupę, kuriai ir priklauso COVID-19 virusas.

Dažnai plaukite, dezinfekuokite rankas

Svarbiausias veiksmas, kurį rekomenduojama atliktiatėjus iš lauko, nusičiaudėjus, atsikosėjus ar palietus veidą – nusiplauti rankas. Tai vienas esminių būdų sumažinti riziką užsikrėsti virusu ar infekcine liga. Sudrėkinkite rankas šiltu vandeniu ir gerai įtrinkite muilu, o jei yra galimybė, įsigykite antibakterinę priemonę. Išmuiluokite delnus, tarpupirščius, panages, tai darykite bent 30 sekundžių.

Jei nėra galimybės nusiplauti rankų, dezinfekcinis skystis arba antibakterinis losjonas – puikus pakaitalas. Visų nešvarumų jie nepašalins, bet sunaikins visus ant rankų esančius patogenus. Taip pat svarbu atitinkamai drėkinti rankas. Sausa, sutrūkinėjusi oda didina infekcijų riziką, todėl nusiplovę ir dezinfekavę rankas, patepkite jas drėkinamuoju kremu.

Kruopščiai valykite savo darbo vietą, tada – dezinfekuokite

Valymas ir dezinfekavimas – du skirtingai dalykai, tačiau abu šie veiksmai labai naudingi. Valydami Jūs pašalinate teršalus nuo objekto paviršiaus, o dezinfekuodami sunaikinate ten esančius patogenus. Kasdien atlikite abu veiksmus, nesvarbu, ar dirbate iš namų, ar biure, net jei ir esate pakankamai izoliuoti ir fiziškai nekontaktuojate su kitais žmonėmis.

Viruso perdavimas per paviršių nėra toks rizikingas kaip perdavimas vieno asmens kitam per orą, tačiau saugumo sumetimais primygtinai rekomenduojama reguliariai tvarkyti vietą, kurioje dirbate. Tyrimai atskleidė, kad ant tokių paviršių kaip kartonas koronavirusas išgyvena apie 24 val., tačiau ant plastiko ir nerūdijančio plieno – net dvi, tris dienas.

Skirkite daugiau dėmesio dažnai liečiamoms vietoms. Reguliarus valymas ir dezinfekcinis skystis turėtų būti naudojamas valant:

  • durų ir stalčių rankenas,
  • stalų paviršius,
  • elektros jungiklius,
  • kėdes.

Dirbantys tiek namuose, tiek biure susikuria skirtingą darbo aplinką. Todėl tiesiog rekomenduojama gerai apgalvoti, su kuriais paviršiais turite didžiausią sąlytį per visą dieną. Tai apima anksčiau įvardytus paviršius, o taip pat – ir ant stalo esančias priemones, daiktus, tokius kaip pelės kilimėlis, puodelis, rašikliai ir panašiai.

Iš pradžių nuvalykite paviršius, taip pašalindami susikaupusius teršalus, dulkes ir kitokius smulkius nešvarumus. Tai galite padaryti juos nušluostydami muiluotu vandeniu (arba valymo purškikliu) sudrėkinta šluoste. Tada paviršių ištepkite atitinkama dezinfekcine priemone. Čia tinka įvairaus pobūdžio priemonės – dezinfekcinis skystis, servetėlės, purškiklis.

Pasirūpinkite elektroniniais prietaisais, dažnai naudojamomis priemonėmis

Tam, kad atliktų užduotis, daugelis dirbančiųjų vienokia ar kitokia forma pasikliauja elektroniniais prietaisais. Tačiau dėl pastovaus naudojimo tai – vietos, kuriose kaupiasi daugiausiai įvairių mikroorganizmų bei patogenų, ypač tai aktualu kalbant apie mobiliuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius. Todėl šiuo metu itin svarbus atitinkamas šių priemonių valymas ir dezinfekavimas.

Valydami savo mobilųjį įrenginį, kruopščiai nušluostykite ekraną ir mygtukus. Taip pat, jei naudojate, nuimkite dėklą, pasirūpinkite ir jo švara. Valant kompiuterio ekraną rekomenduojama naudoti tam skirtas dezinfekuojančias servetėles. Jį galima nuvalyti ir izopropilo alkoholio tirpalu. Būtinai nepamirškite išvalyti klaviatūrą, pelę, nešiojamojo kompiuterio vietas, kur darbo metu remiasi Jūsų riešai.

Šiuo metu pasaulyje vyksta daug pokyčių. Pasaulinė pandemija, rizika užsikrėsti COVID-19 virusu kelia stresą ir nerimą daugeliui, o ypač tiems, kurie neturi galimybės dirbti iš namų. Tačiau apsaugoti save ir kitus padeda pirmas svarbus žingsnis – padidinta švara. Reguliarus rankų plovimas, darbo vietos priežiūra, naudojamasdezinfekcinis skystis– visa tai prisideda prie patogenų plitimo mažinimo. Visgi svarbiausia, kad higieną palaikytų visi, tiek galintys izoliuotis namuose, tiek turintys vykti į kitas vietas. Tuo atitinkamai privalo pasirūpinti ir įmonės, kurių darbuotojai turi tęsti darbus kaip įprasta. Juolab kad užsakymas internetu ir pristatymas nurodytu adresu – saugus bei paprastas.Tuo įsitikinti ir visais poreikiais pasirūpinti galite užsukę į biuro prekių el. parduotuvę Biurogidas.lt.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite