Angle down Atgal

Gydytojų namuose pomidorai noksta ištisus metus (nuotraukų galerija)

Šauliečiai medikai - šeimos gydytojas Darius Krištaponis ir jo žmona endokrinologė Jelena - ištisus metus valgo šviežutėlaičius pačių auginamus pomidorus. Aukštelkėje (Šiaulių r.) esančiuose sutuoktinių namuose pomidorai raudonuoja šviesiausiame namo kambaryje.

Pomidorai yra daugiamečiai
Savaitgalį šeimos gydytojas Darius Krištaponis savo feisbuko paskyroje pasidalijo pribloškiančia nuotrauka. Joje matyti ant žaliuojančio stiebo raudonuojantys pomidorai, o už stiklinių durų - sniego priverstas kiemas.

"Gal pradėkime valgyti pomidorus", - linksmai mestelėjo prie paskelbtos nuotraukos prierašą gydytojas, kurio žmona Jelena jau ne pirmus metus namuose augina pomidorus, yra nokinusi ir paprikas, čili pipirus.

"Pomidorai juk yra daugiamečiai, tik žmonės to nežino", - juokiasi Jelena, internete atradusi užsienio agronomų skelbiamos informacijos, kaip pomidorus auginti namuose ir jų kvapniais vaisiais džiaugtis net per didžiausius šalčius.

Gydytoja sako šiemet pomidorų derliaus sulaukusi nedidelio dėl įsimetusios augalo ligos, tačiau būta metų, kada pomidorai derėjo labai turtingai. "Tiesiog vazonuose juos galima auginti. Kai žmonės vasarį pomidorus dar tik sėja, mūsų namuose jie vasarį-kovą pradeda žydėti, balandį-gegužę jau valgome šviežius vaisius. Gegužę jau daug jų turime. Jei šiltnamiuose žiemą augalai nesušaltų, visi valgytume pomidorus ištisus metus", - sako moteris.

Gydytoja akcentuoja, kad iš šiltnamio į namus rudenį parsinešti dar žaliuojančių pomidorų stiebų, susodintų į vazonus, nepatariama. Nes į namus atkeliaus ir visos pomidorų ligos, kenkėjai. "Esu tą bandžiusi, purškiau nuo ligų, bet nepasiteisino", - sako ji.

Todėl pats geriausias būdas - sėti pomidorus į vazonus namuose ir augalų neišnešti į lauką. "Vieną pomidorą net keturis metus turėjau žaliuojantį ir vedantį vaisius. Reikia prisiminti, kad vazone greitai baigiasi reikalingos augalui augti medžiagos, tad žemę reikia nuolat tręšti", - sako Jelena.

Taip atrodė pernai gegužę trečiametis namuose auginamas pomidoras, kuris net sumedėjo.
Taip atrodė pernai gegužę trečiametis namuose auginamas pomidoras, kuris net sumedėjo.

Namuose auga ir paprikos, čili pipirai, arbūzai

Pasak medikės, daugiamečiai augalai yra ir paprikos, čili pipirai, tad šias daržoves mėgstantys žmonės taip pat juos gali valgyti ištisus metus - augalai sėkmingai auga ir nokina vaisius namuose. "Čili pipirus taip pat gal ketverius metus auginau, vėliau jų šaknys peraugo, sunyko" - sako ji.

Žiemą pomidorai, jei gauna mažai saulės, neatrodo labai gražiai, todėl kai kurie daržininkai juos apšviečia dirbtinai - naudoja specialias lempas.

Beje, gydytoja agurkus sodina į statines (lauke), o arbūzus - į kibirus (namuose), tik akcentuoja, kad arbūzams reikia mažiausiai 20-ies litrų talpos kibirų.

"Namuose ištisus metus galima auginti ir agurkus, tik reikia pasirinkti kompaktiškas jų rūšis. Agurkams reikia didelių vazonų - mažiausiai 20-30 litrų talpos, galima sodinti į žemių maišus", - pataria Jelena, pridurdama, kad, žinoma, visoms daržovėms svarbiausiai atrasti  vietos ant palangių.

 

Trečiametis čili pipiras.
Trečiametis čili pipiras.
comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite