Angle down Atgal

„Grybo auksas“ – tokį komiksų knygos pavadinimą vienu metu sugalvojo abi jos kūrėjos

Penktadienio popietę V. Grybo memorialinis muziejus sulaukė ypatingos dovanos. Čia buvo pristatyta komiksų knyga, skirta Vinco Grybo gyvenimui ir kūrybai. Ji buvo sumanyta 130-osioms skulptoriaus gimimo metinėms, tačiau dėl pandemijos šis procesas užtruko. 

Idėja sukurti šią knygą gimė muziejaus vedėjai menininkė Rasai Grybaitei. Knygą kartu su Rasa ir pagalbininkais sukūrė komiksų kūrėja Lina Itagaki.

Komiksų knyga „Grybo auksas“ – tai pirmoji Lietuvoje sukurta tokio pobūdžio knyga apie žymų asmenį. Ji skirta įvairaus amžiaus skaitytojams. Pristatymo metu moderatorė menotyrininkė Saulė Mažeikaitė pristatė knygos autores, kurios papasakojo visas subtilybes – nuo idėjos iki išleidimo.

Knygos iliustratorė Lina Itagaki ypač išgarsėjo iliustravusi vaikams skirtą Jurgos Vilės knygą „Sibiro haiku“. Ši knyga yra išversta į keletą užsienio kalbų ir laimėjusi ne vieną apdovanojimą ir už iliustracijas. „Grybo auksas“ – toks komiksų knygos pavadinimas vienu metu atėjo į galvą abiems jos kūrėjoms Rasai ir Linai, tekstų ir piešinių autorėms.

Daugiau apie tai – laikraštyje „Mūsų laikas“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite