Angle down Atgal

Griežtinama skiepijimo nuo COVID-19 organizavimo kontrolė

Dėl galimų prioritetinių grupių skiepijimo koronaviruso (COVID-19) vakcina eiliškumo pažeidimų Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša įvedanti papildomus saugiklius. Nuo šiol savivaldybės administracijų direktoriai turės prižiūrėti skiepijimo procesą ir kontroliuoti, kad būtų laikomasi nustatyto skiepijimo eiliškumo ne tik joms pavaldžiose, bet ir kitose savivaldybėje esančiose sveikatos priežiūros įstaigose.

SAM pavaldžių įstaigų veiklą prižiūrės ministerijai pavaldžios viešojo administravimo įstaigos.

Tokį sprendimą priėmė sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Arūnas Dulkys, sakoma SAM pranešime.

Šalies savivaldybių administracijos turės tikrinti sveikatos priežiūros įstaigas, kurių veiklos vieta yra savivaldybėje, ir privačias gydymo įstaigas, išskyrus SAM pavaldžias įstaigas, kurių priežiūrą vykdys ministerijai pavaldžios viešojo administravimo įstaigos. Bus kontroliuojama, ar į skiepijamų asmenų sąrašus gydymo įstaigos įtraukė tik teisę skiepytis turinčius asmenis, ar įtraukė visus tokius asmenis ir ar buvo paskiepyti tik teisę skiepytis turintys žmonės.

Savivaldybei pastebėjus galimus pažeidimus, sveikatos priežiūros įstaigoms bus taikoma administracinė atsakomybė, pažymima SAM pranešime.

Taip siekiama užtikrinti, kad skiepijimas būtų vykdomas griežtai laikantis prioritetų, nustatytų teisės aktuose ir būtų išvengta atvejų, kai paskiepijami asmenys, nepatenkantys į prioritetines grupes.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite