Angle down Atgal

Greitos mados parduotuvės mulkina pirkėjus?

Seniai žinoma, kad skirtingi prekės ženklai tuos pačius dydžių standartus pateikia labai skirtingai. Anglijoje gyvenanti tinklaraštininkė Rebecca pateikė daugelį sekėjų nustebinusį pavyzdį. 12 dydžio „Zara“ džinsai moteriai buvo gerokai per maži, tačiau „Asos“ 8 dydžio džinsai – tiko kuo puikiausiai!

Kalbos, kad „aš vilkiu tam tikro dydžio drabužiais“ pastaraisiais metais tampa nieko vertos. Itin suaktyvėjus „normalaus“ kūno kultui, t. y. moterims įsidrąsinus, kad kiekvienas kūno sudėjimas yra moteriškas ir dailus, prekybininkai suskubo atsižvelgti į neretai gaunamas pastabas, kad daugumoje parduotuvių prekių pasirinkimas prasideda nuo 4 dydžio, tačiau baigiasi daugių daugiausiai 12. Tai reiškia, kad apvalainesnio kūno sudėjimo moterys lieka ant ledo – parduotuvės neturi, ko joms pasiūlyti.

Turbūt daugelis moterų savo spintos lentynose turi labai skirtingų dydžių drabužių, kurie puikiausiai tinka. Būtent toks buvo ir Rebeccos eksperimentas – įrodyti, kad ne kūnas turi taikytis prie drabužio, bet drabužis prie kūno. Kad ir kokio dydžio jis bebūtų.

Mergina įsigijo panašaus modelio džinsus – baltus („Topshop“), juodus („Asos“) ir žydrus („Zara“) ir parodė, kaip skirtingi prekės ženklai perteikia savo drabužių dydžių suvokimą.

„Dydžiai. Ypatingai visų populiarių „high street“ parduotuvėse esančių drabužių dydžiai. Aš tiesiog neturiu žodžių. Pateikiu nuotraukas, kur mūviu 8, 10 ir 12 dydžio džinsus. Mano tikslas yra parodyti, kad ypač tos greitos mados drabužiuose dydžiai nieko nereiškia. Jūs negalite savęs pririšti, kad štai, aš turiu įtilpti tik į tam tikro dydžio rūbus.

Balti džinsai yra 8 dydžio. Taip, nuotraukoje matosi, kad gal kiek perdaug apspaudžia, bet juk aš į juos įtelpu kuo puikiausiai. 10 dydžio juodi – patogūs, puikiai tinka, su jais jaučiuosi tikrai gerai. 12 dydžio džinsai – žydri – aš jų net nesugebėjau apsimauti! O juk jie net 12 dydžio, kaip daugelis nusistebėtų.

Tai būtent šią akimirką, kai aš nusiperku naujus džinsus, kurie, atrodytų, turėtų puikiai tikti, juk NET 12 dydžio, bet grįžusi namo aš juos galiu užsitempti vos iki kelių, ne paslaptis – daugelis merginų palūžtų. Ar ne tiesa? Savo kūne aš jaučiuosi patogiai ir man nesvarbus kelnių dydis. Neleiskite, kad drabužiai jums diktuotų sąlygas, kaip turite jaustis ar į kokį dydį turite įtilpti.

Nesupraskite manęs blogai. Aš suprantu, kad skirtingi gamintojai dydžius suvokia skirtingai, aš taip pat per karantiną priaugau papildomų kilogramų, man taip pat yra svorio šuoliai. Tačiau pats faktas nesikeičia: kaip gali 12 dydžio džinsai būti mažesni už 8 dydžio džinsus?

Taigi, nenusivilkite drabužiais, į kuriuos neįtelpate. Neleiskite, kad jie menkintų jūsų savivertę ir pasitikėjimą savimi“, - rašė mergina.

Anglija Today

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite