Angle down Atgal

„Gravel Fest Rally – Lazdijai 2022“: varžybų dalyvių gausa ir išskirtinis dėmesys Lazdijams

Šeštadienį nuo ankstaus ryto visos Lietuvos akys krypo į Lazdijus: čia jau antrą kartą surengtos „Gravel Fest Rally – Lazdijai 2022“ varžybos. Jos tapo pirmuoju sezono etapu Lietuvos automobilių Ralio sprinto bei Mini ralio čempionatams. Kaip praneša renginio  organizatoriai „Marimotors Racing“, šiemet ekipažų skaičius yra rekordinis ir pranoko pernykštį. Jei 2021-aisiais prie starto stojo 116-a ekipažų, tai šiemet šis skaičius jau 124.  Tai maksimalus skaičius, kurį gali priimti varžybų rengėjai. Lietuvos automobilių ralio sprinto čempionato įskaitose startavo 51, o Mini ralio čempionato – dar 73 ekipažai.

Startą varžybos davęs Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Valdas Petras Mikelionis pasveikino gausų Lazdijų miesto parke susirinkusių varžybų dalyvių ir sirgalių būrį, kuris čia sugužėjo iš visos Lietuvos.

Šiais metais ralio dalyviai lenktyniavo skriedami tiek jau pernai metais išbandytais, tiek visiškai naujais maršrutais ar jų atkarpomis.

Ralyje dalyviai startavo trijose sekcijose. Pirmoje varžėsi tik ralio sprinto dalyviai, kurie buvo nukreipti į ilgiausius, maždaug aštuonių kilometrų greičio ruožus, važiuojamus po du kartus. Po pirmosios sekcijos ir „regrupingo“, prie ralio sprinto dalyvių prisijungė ir Mini ralio čempionato ekipažai, prasidėjo dar šeši greičio ruožai, važiuojami po vieną kartą. Ralyje  startavo tokie žymūs lenktynininkai kaip Ramūnas Čapkauskas, Justas Tamašauskas, Eugenijus Sladkevičius, Aurimas Eidžiūnas, Egidijus Valeiša.

Žiūrovai turėjo galimybę stebėti varžybas tiesiogiai, nes prie daugelio greičio ruožų buvo įmanoma privažiuoti šalutiniais keliais. O tiems, kurie nusprendė į greičio ruožus nevažiuoti, veiksmo netrūko Lazdijų miesto parke.

Ir pagaliau – finišas. „Gravel Fest Rally – Lazdijai 2022“  jau turi nugalėtojus. Jiems – sveikinimai, aplodismentai ir gausybė apdovanojimų. Greičiausiems unikalias taures įteikusi savivaldybės merė Ausma Miškinienė pasidžiaugė dalyvių bei svečių gausa ir tuo, kad Lazdijai tampa traukos centru tokio masto varžyboms. Pasak jos, tai – puiki proga ne tik išbandyti jėgas automobilių sporto aistruoliams, bet ir susipažinti su unikaliu, didelį potencialą ir daugybę neišnaudotų galimybių turinčiu mūsų kraštu.

„Gravel Fest Rally – Lazdijai 2022“ varžybas vainikavo ralio vakaras, kurio metu pasirodė ukrainiečių grupė „TaRuta“ bei visiems puikiai pažįstami „Du Donatai“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite