Angle down Atgal

Gimtadienio rinkinys vaikui – gera dovana ar pinigų švaistymas?

Šeimos šventės asocijuojasi su jaukumu. Mėgaujamasi buvimu su artimaisiais. Tėvai, be abejo, džiaugiasi vaikų gimtadieniais. Ir nors daugelis sutiks, kad svarbiausia anaiptol ne dovanos, vis tik malonu bent simboliškai ką nors įteikti. Į ką atsižvelgti? Ir ar gera idėja būtų gimtadienio rinkinys vaikui? Tai tinkama dovana ar verčiau ieškoti ko kito?

Sakoma, kad maloniau dovanoti nei gauti. Gal ir tiesa. Tačiau iki momento, kai dovana įteikiama, veikiausiai nemažai mąstysite: ką išrinkti, ko nepirkti, kokią sumą derėtų skirti? Keletas pamąstymų ir patarimų turėtų padėti apsispręsti.

Atsižvelkite į amžių

Nesvarbu, ar pirktumėte vieną daiktą, ar visą dovanų rinkinį, svarbu įsitikinti, kokia yra amžiaus rekomendacija. Štai pora pavyzdžių, kokios dovanos gali nueiti šuniui ant uodegos:

  • Per maži drabužėliai. Jeigu nurodoma, kad apranga skirta vaikams iki vienų metų amžiaus, o jums reikia dovanos dvejų metukų vaikui, nerizikuokite ir tokios aprangos nepirkite. Nes išmesite pinigus į balą.

  • Konstruktorius, skirtas vyresniam vaikui. Pavyzdžiui, jei trimečiui padovanosite konstruktorių, skirtą aštuonmečiams ir vyresniems, vaikas tiesiog nežinos, ką su tuo konstruktoriumi daryti. Kita problema – įvairios smulkios detalės, kurios mažam vaikui gali sukelti pavojų.

  • Yra ir atvirkštinis variantas – per daug vaikiška dovana. Paaugliui padovanokite pasakų knygelę su paveikslėliais... Tiksliau, nedovanokite, nes jūsų nesupras (nepaisant visos pasakose slypinčios išminties).

Atkreipkite dėmesį į poreikius ir pomėgius

Kitas labai svarbus patarimas – išrinkti dovaną ne kuo greičiau, o kuo protingiau. Ne kiekvienas išrinktas daiktas bus priimtas džiaugsmingai. Kad taip nenutiktų, svarbu pagalvoti, ką iš tikro tiktų įteikti, o dėl ko abejojate. Keletas patarimų:

  • Ne viską dovanoti tikslinga. Pavyzdžiui, norite aplankyti savo krikštasūnį. Jo tėvai yra užsiminę, kad namai pilni žaislinių automobilių, kurių didžioji dalis arba stovi nenaudojama, arba tiesiog laužoma. Tokiu atveju nevertėtų dovanoti dar vieno automobiliuko.

  • Ne visi vaikai mėgsta vienodus dalykus. Vaikas jau ūgtelėjęs? Vadinasi, žinote, kokie jo pomėgiai. Gal labai mėgsta dėliones? O gal kaip tik yra pasakęs, kad dėlionės nepatinka? Renkant dovaną verta prisiminti, ar esate kalbėję apie pomėgius. Jei taip, bus lengviau atrasti puikų variantą.

  • Ko reikia kūdikiui? Jeigu ketinate ką nors nupirkti kūdikiui (pavyzdžiui, sūnėnui ar dukterėčiai), pabandykite atsiminti, apie ką esate šnekėję su vaiko tėvais. Tarkime, galbūt jie yra pasakę, kad žaislų tikrai netrūksta, tačiau praverstų daugiau drabužių. Tuomet turite orientyrą, ko pasidairyti parduotuvėse.

Gimtadienio rinkinys – ir praktiška, ir gražu

Kaipgi pasveikinti pačius mažiausius? Jūsų krikšto dukrai ar sūnui sukaks vieni metukai? Sukate galvą, ką padovanoti? Vienas galimų variantų – gimtadienio rinkinys vaikui. Tokie rinkiniai dažnai būna skirti kūdikiams. Jie nestokoja nei estetikos, nei praktiškumo, tad pagrįstai galima teigti, jog tokia dovana – net labai verta dėmesio. Vienas didesnių pliusų – pakuotės dizainas pakankamai šventiškas, o turinys – vertingas.

Svarbiausia pasidomėti, kokiai amžiaus grupei gimtadienio rinkinys tinkamas, kokie daiktai yra įtraukti ir kam – berniukams ar mergaitėms – jie skirti. Žinoma, ši informacija būna nurodyta, perkant internetu dažniausiai tereikia pasirinkti, ar pageidaujate rinkinio mergaitei, ar berniukui.

Jeigu ieškote dovanos kūdikiams ir dėmesį patraukė rinkiniai, pasidomėkite, kas konkrečiai komplekte yra. Tarkime itin praktišku variantu gali būti marškinėlių, kelnių ir kepuraitės komplektas. Ir tai tik vienas pavyzdys, iš ko gali būti sukomplektuotas toks rinkinys. Jei perkate internetu, veikiausiai yra nurodyta, iš kokių medžiagų rūbai pagaminti. Kiekviena informacijos dalelė svarbi, nes leidžia susidaryti aiškesnį įspūdį.

Teminiai gimtadieniai

Renkant dovaną taip pat minėtina, jog švenčių būna visokių. Jeigu nuspręsta surengti didesnę šventę, jei sugalvota kokia nors tema, tuomet turite neblogą orientyrą. Galbūt akcentuojama kokia viena spalva? Ar koks personažas? Žinant temą tampa paprasčiau išrinkti dovaną. Kita vertus, jeigu atrodo, kad parinkta tema yra lyg apribojimas, visuomet galima pabandyti interpretuoti. Juk įteikiant dovaną daug ką reiškia ir pasakomi žodžiai. Net jei iš pirmo žvilgsnio dovana menkai siejasi su šventės tematika, situaciją gelbsti taiklūs žodžiai.

Tai įrodo, jog įteikiamas daiktas – tik dalis, o ne visuma. Galbūt tai skatina nesureikšminti dovanų, o tiesiog džiaugtis buvimu su artimais žmonėmis.

Materialu ir (ar) nuoširdu

Tikriausiai neprieštarausite – svarbiausia ne kaina ar prabanga, o nuoširdumas. Tai tiesa, jau tapusi kone banali. Bet ne viskas, kas banalu, yra blogai. Dovanos vaikams (ir ne tik vaikams) – kuo puikiausias pavyzdys.

Ieškant, ką padovanoti, gali kilti vidinis konfliktas. Išleisti daugiau pinigų ar geriau nupirkti ką nors paprastesnio, subtilesnio? Atsakymas – svarbiausia, kad būtų nuoširdu. Juk ne visada atrodo skoningai, kai dovana užgožia kitų žmonių įteiktas dovanas ir apskritai tampa reikšmingiausiu šventės objektu.

Aišku, galima pajuokauti, kad su šokoladiniu batonėliu į tortų paradą eiti nemandagu. Visais atvejais neprošal paieškoti vadinamojo aukso vidurio.

Panašu, kad gimtadienio rinkinys – būtent toks aukso vidurys. Arba visai šalia jo. Juk tai, kas gražu ir praktiška, patinka daugeliui. Todėl pinigų švaistymu čia nekvepia.

 

 

 

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite