Angle down Atgal

Gegužių progimnazijoje paminėta Tarptautinė rašytojų diena

Kovo 3-iąją šiemet suėjo 35-eri metai, kai yra minima Tarptautinė rašytojų diena. Ta proga Gegužių progimnazijos 5d klasės mokiniai dalyvavo rytmetyje „Mano mylimiausias rašytojas“.

Progimnazijos bibliotekos vedėja E. Šliūpaitė apžvelgė šiandien kuriančius ir populiarumo sulaukiančius vaikų literatūros rašytojus, jų išleistas knygas. Be abejo, išsivysčiusioje diskusijoje apie mylimiausius rašytojus penktokai pasidalino mintimis, kuo juos traukia knygos, kokios jos turėtų būti, kad čiuptų ir skaitytų. Penktokai kone vienbalsiai teigė, kad labiausiai patinka skaityti nuotykių knygas, o mėgstamiausia jų rašytoja Astrida Lindgren.

Lietuvių k. mokytoja B. Petkuvienė pokalbį su penktokais tęsė ir išklausė labai gražių palinkėjimų vaikų mylimiems rašytojams. Pavyzdžiui, Kamilę taip sužavėjo P. Pearce kūrinys „Tomo vidurnakčio parkas“, kad ji linki rašytojai atgimti ir sukurti knygos pratęsimą. Deimantė išradingumo ir linksmumo kitiems rašytojams linki pasimokyti iš savo mėgstamo O. Proislerio. Arimantas savo linkėjimą skyrė T. Dirgėlai. Paulius mano, kad lygių nėra M. Tvenui... O daugiausiai liaupsių susilaukė vaikų numylėtinė A. Lindgren! Pati B. Petkuvienė plačiau kalbėjo apie fiziko išsilavinimą turintį rašytoją G. Morkūną. Jo kūrinių ištraukas mokiniai skaito per literatūros pamokas.

Tačiau tuo Tarptautinės rašytojų dienos paminėjimas nesibaigė. 5d kl. auklėtoja ir jų dailės mokytoja A. Lučinskienė mokiniams priminė, kad už rašytoją ne mažiau svarbesnis ir knygos dailininkas (ypač kai kalbama apie vaikų literatūrą). Knygos iliustratorius, taip pat kaip ir rašytojas, yra kūrinio bendraautorius. Tad per dailės pamokas mokytojos A. Lučinskienės vadovaujami penktokai bando ir dailininko duonos atsikąsti – kuria iliustracijas G. Morkūno knygai „Blusyno pasakojimai“ (kūrybinis procesas dar tebevyksta).

Tikimės, kad taip įvairiapusiškai ištyrinėję rašytojų kasdienybę, penktokai išties prisimins, kuo išskirtinė kalendoriuje kovo 3-ioji!

Veiklas organizavo ir informaciją parengė E. Šliūpaitė, A. Lučinskienė ir B. Petkuvienė.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite