Angle down Atgal

Gegužės 17-oji: vardadieniai, astrologija

Gegužės 17-oji – Pasaulinė informacinės visuomenės diena. Tarptautinė diena prieš homofobiją.

2006 m. Jungtinių Tautų Nacionalinės asamblėjos sprendimu gegužės 17-oji buvo paskelbta Pasaulio ryšių ir informacinės visuomenės diena. Iki tol ši diena buvo minima kaip Pasaulio telekomunikacijų diena, prisimenant 1865 m. gegužės 17-ąją, kai buvo pasirašyta pirmoji Tarptautinė telegrafo konvencija ir sukurta Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga (International Telecommunication Union).

1990 m. gegužės 17 d. Pasaulinė sveikatos organizacija pripažino, kad homoseksualumas nėra psichinė liga, todėl ši diena minima kaip Tarptautinė diena prieš homofobiją. Įvairiose Europos šalyse šią dieną ar net visą savaitę organizuojami renginiai, skirti paskatinti žmones būti tolerantiškus homoseksualiems žmonėms, akcentuoti jų lygybei. Šią dieną siekiama atkreipti dėmesį į sunkumus, su kuriais susiduria homoseksualūs žmonės asmeniniame gyvenime ir darbe; siekiama plačiau apie tai informuoti heteroseksualius žmones, paskatinti juos geriau suprasti seksualines mažumas.

Gegužės septynioliktoji, pirmadienis – 137-oji metų diena (pirmoji 20-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 228 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Bazilė, Gaila, Gailas, Gailė, Nedinga, Nerdingas, Paskalis, Virkanta, Virkantas, Virdvaldas;

rytoj: Erdmantas, Erdmantė, Erdmas, Erdmilė. Erikas, Julita, Rytė, Venancijus, Venantas;

poryt: Celerina, Celerinas, Celesta, Celestinas, Celė, Dangė, Dangius, Gilvina, Gilvinas, Jovaišas, Jovaidas, Jovarda, Jovardas.

**************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 05.12, leidžiasi 21.20. Dienos ilgumas – 16.08.

Šiandien – septintoji Mėnulio jaunaties diena.

Saulė Jaučio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Diena be mokslo – tuščiai praleista diena. Tiek daug yra ko mokytis ir tiek mažai turime tam laiko” (A. Einšteinas).

***************

Astrologinė prognozė gegužės 17-ajai, pirmadieniui

AVINAS. Rytas gali būti emociškai įtemptas. Ir namų, ir darbo problemas būsite linkę sutirštinti. Popiet tapsite smagesni, išsilaisvins jūsų kūrybingumas, humoro jausmas.

JAUTIS. Teks spręsti darbo, verslo, mokslo problemas. Tai darykite atsakingai, antraip padaugės naujų rūpesčių. Pabendraukite su draugais, giminaičiais. Iš jų išgirsta informacija padės išspręsti opią problemą ar dėl ko nors apsispręsti.

DVYNIAI. Jeigu turite skolų, kurias metas grąžinti, tuomet neišvengiamai teks tuo pasirūpinti. O jeigu ketinate imti kreditą, investuoti į projektą, verslą, tai atsiras daug žadančių kompanionų.

VĖŽYS. Emocijos trukdys jums atlikti praktinius darbus ir blaškys dėmesį. Iš ryto galite patekti į keblią situaciją dėl sudaryto nekokio įspūdžio. Įdienojus jau gerai seksis dauguma reikalų, ypač jei turite patirties.

LIŪTAS. Sunkiai prisiversite dirbti darbą, reikalaujantį kruopštumo. Tam tikrų galvosūkių savo keistoku elgesiu jums gali sukelti kolega ar kitas asmuo iš artimos aplinkos. Saugokite sveikatą.

MERGELĖ. Šiandien iš ryto daugiau laiko skirkite kolektyvinei, visuomeninei veiklai bei pokalbiams. Seksis atkreipti į save dėmesį, pasireikšti. Popiet energijos ims mažėti, bendravimas vargins.

SVARSTYKLĖS. Negraužkite savęs dėl nepavykusio reikalo. Verčiau pagalvokite apie kitas alternatyvas. Svarbu laikytis susitarimų, įsipareigojimų. Šį vakarą bus progų užmegzti ar atnaujinti pažintis.

SKORPIONAS. Ši diena jums leis pasijusti svarbiems ir reikalingiems. Tikėtina, kad teks bendrauti su kompetentingais specialistais arba su atvykusiais ar sugrįžusiais iš užsienio.

ŠAULYS. Ši diena gali atgaivinti pamąstymus apie tai, ar nevertėtų kažko iš esmės keisti gyvenime, o galbūt net savo pasaulėžiūroje. Tikėtina, kad gausite aktualią žinią.

OŽIARAGIS. Iš ryto netyčia galite leptelėti kažką tokio, dėl ko vėliau gailėsitės. Visgi tikėtina, kad sugebėsite viską atlikti nepriekaištingai bei išlaikyti korektiškus santykius su aplinkiniais, vadovybe.

VANDENIS. Šiandien gana aiškiai suvoksite situaciją ir matysite, ką pirmiausia turite padaryti, o ką galite atidėti ar perleisti kitiems. Daugiau dėmesio teks skirti sveikatai, įvaizdžiui, partnerystei.

ŽUVYS. Šiandien svajosite apie pripažinimą, labiau trokšite pramogų, meilės malonumų. Regis, jums būtinai norėsis kai ką pakeisti savyje ir savo aplinkoje. Gali paaiškėti, kiek tai kainuotų.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite