Angle down Atgal

Gegužės 16-oji: vardadieniai, astrologija

Gegužės 16-oji – Tarptautinė jūros kiaulės (delfino) diena. Pasaulinė taikaus gyvenimo kartu diena. Tarptautine šviesos diena.

Tarptautinė jūros kiaulės diena skirta atkreipti dėmesį į šį retą gyvūną ir prisiminti, kodėl jis beveik išnyko iš Baltijos jūros.

Jūros kiaulė – rečiausias Lietuvos žinduolis, kurį esame įpratę vadinti tiesiog delfinu, – beveik išnyko iš Baltijos jūros, nes minta pelaginėmis ir dugninėmis žuvimis ir dėl to dažnai apsinuodija organiniais teršalais ar patenka į žvejybos tinklus. Tai mažiausia banginių rūšis, gyvenanti vidutinio šaltumo ir šaltuose vandenyse šiauriniame pusrutulyje. Šie vandens žinduoliai užauga iki 1,55 metro ilgio ir 55 kilogramų. Paprastoji jūrų kiaulė paplitusi šaltesniuose Šiaurės Atlanto, Ramiojo vandenyno vandenyse. Ji yra gausiausia banginių rūšis Europos šiaurės vakarinės dalies šelfo vandenyse, ypač – Šiaurės jūroje. Pasaulyje paprastųjų jūrų kiaulių yra apie 700 tūkstančių. XIX amžiaus pradžioje Baltijos jūroje kasmet būdavo sugaunama po tūkstantį paprastųjų jūrų kiaulių, o amžiaus pabaigoje – net po du tūkstančius. Šie skaičiai sumažėjo XX amžiuje.

Gegužės šešioliktoji, pirmadienis – 136-oji metų diena (pirmoji 20-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 229 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Bitė, Debora, Melita, Ubaldas, Vaidmantas, Vaidmantė;

rytoj: Bazilė, Gaila, Gailas, Gailė, Nedinga, Nerdingas, Paskalis, Virkanta, Virkantas, Virdvaldas;

poryt: Erdmantas, Erdmantė, Erdmas, Erdmilė. Erikas, Julita, Rytė, Venancijus, Venantas.

**************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 05.13, leidžiasi 21.18. Dienos ilgumas – 16.05.

Šiandien – trečioji Mėnulio pilnaties diena.

Saulė Jaučio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Vilkas, kad ir vienas, visai avių bandai baisus“ (J. V. Gėtė).

***************

Astrologinė prognozė gegužės 16-ajai, pirmadieniui

AVINAS. Galimos finansinės įplaukos arba išlaidos, susijusios su partneryste, palikimu, draudimu, paskolomis. Galbūt tarsitės dėl komisinių, palūkanų, sąmatos ar pan. Lengvų derybų tikėtis neverta. Jeigu vakare teks rimčiau pasimokyti, gali kilti kliūčių.

JAUTIS. Augantis saviraiškos poreikis skatins jus konkuruoti, oponuoti, imtis iššūkių. Bus nelengva suprasti pašnekovus, kurie linkę slėpti tikruosius savo jausmus. Nerimą kels didėjančios išlaidos.

DVYNIAI. Darbe galimas neplanuotas įvykis, arba išgirsite gandus, kurie privers nerimauti. Itin rūpinkitės sveikata, venkite įtartinos kokybės maisto, alkoholio. Regis, vakare nenumatysite savo elgesio ar veiklos pasekmių. Tai gali pabloginti santykius.

VĖŽYS. Šiandieninė jūsų sėkmė labai priklauso nuo aplinkinių palankumo. Geriausia būtų kibti į kasdieninius darbus ir elgtis taip, kad jūsų niekas negalėtų apkaltinti aplaidumu. Tinkamai maitinkitės, venkite sveikatai rizikingų eksperimentų.

LIŪTAS. Gali pasireikšti jūsų globėjiškumas, tačiau turėsite asmeninių išskaičiavimų. Galbūt pasiduosite pagundai elgtis kažkaip neleistinai. Kitų reakcija į tai jus gali nustebinti. Vakare prioritetą teikite vaikams, kūrybai, sportui.

MERGELĖ. Ši diena atneš įvairių dialogų poreikį, skatins pasikeisti nuomonėmis su artimos aplinkos žmonėmis, kolegomis. Galbūt išaiškės tai, ką jūs arba šeimos narys stengėtės nuslėpti. Popiet labiau dėl visko bus išgyvenama, dramatizuojama.

SVARSTYKLĖS. Tikėtinas svarbus pokalbis verslo arba nuosavybės klausimu. Neskubėkite tikėti pažadais ir pan. Dėl naujovių derėtų rimtai pasukti galvą, pasiskaičiuoti, ką jos duotų – naudą ar nuostolį.

SKORPIONAS. Jūsų jausmai įgaus pragmatiškesnį atspalvį, net jei jie buvo romantiški. Apdairiai spręsite verslo, finansines problemas. Regis, galvosite, ką gausite arba prarasite dėl asmens, kuris jumis domisi. Nepiktnaudžiaukite kitų pasitikėjimu.

ŠAULYS. Kai kuriuos nesklandumus vaizduotėje išgyvensite giliau nei paprastai. Galite atskleisti kažkokį sąmokslą, paslaptį ar klastą. Daugiau dėmesio skirkite šeimai. Stenkitės išsaugoti tarpusavio supratimą.

OŽIARAGIS. Nelabai rami diena. Staiga gali pasikeisti kažkokie planai. Netrūks aplinkinių dėmesio. Tačiau galimi paslėpti motyvai, kurių jūs dabar nesuprasite. Vakarop pasijusite lyg išsunkti, nesinorės nei kur nors eiti, nei bendrauti.

VANDENIS. Darbe jums šiandien šiek tiek patampys nervus. Pasistenkite būti pareigingi, korektiški. Net ir vakare mintys suksis apie galimas permainas, susikertančius savo ir kitų interesus. Verčiau venkite ginčų, jei norite išsaugoti draugystę.

ŽUVYS. Regis, jums bus aktualu užsiimti moksliniais darbais, ruošti publikacijas ar kt. Tikrinkite faktus, siekite objektyvumo. Galbūt išgirsite moralų, apie kuriuos verta pamąstyti.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite