Angle down Atgal

Gargžduose tvarkomas memorialas holokausto aukoms atminti

Pradėti Gargždų žydų žudynių vietos sutvarkymo darbai. Ne kartą žydų bendruomenė buvo atkreipusi dėmesį, kad šio memorialo rekonstrukcija yra svarbi ir būtina. Darbai turėtų baigtis iki rugsėjo mėnesio. Bus atnaujintas ne tik paminklas holokausto aukoms atminti, bet ir pasodinti nauji želdiniai.

1941 m. birželio 24 d. nacistinės Vokietijos specialus Tilžės gestapo operatyvinis būrys šioje vietoje nužudė ir užkasė per du šimtus Gargždų miesto žydų. Paminklinis akmuo, atminti holokausto aukoms, buvo pastatytas 1989 m. gruodžio 17 d. Dabar ši teritorija jau tvarkoma, tam skiriami beveik 35 tūkstančiai eurų. Gruodį buvo pasirašyta rangos sutartis su UAB „Vikva“. Bendrovė įsipareigojo per septynis mėnesius atnaujinti granitinio paminklo betoninį pamatą, atraminę sienelę. Teritorija bus aptverta metaline tvorele, sutvarkyti želdiniai, pėsčiųjų takas.

„Akivaizdu, kad prieš daugiau nei tris dešimtmečius įamžinta atminimo vieta jau seniai reikalauja dėmesio, nes per tiek metų aptrupėjo ir paminklinio akmens pamatas, ir sienelė iš betono, be to, tuo pačiu atstatysime ir metalinę tvorelę, kuri čia buvo ir anksčiau. Projektas yra suderintas ir su Klaipėdos žydų bendruomene. Tad pagaliau jau rugsėjį šis memorialas bus sutvarkytas“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Praėjusiais metais Klaipėdos rajono taryba pritarė ir bendradarbiavimo sutarties pasirašymui su Lietuvos žydų bendruomene. Taip atvertas kelias rajone esantį ir su žydų istorija susijusį kultūros paveldą įtraukti į žydų bendruomenės įgyvendinamą Europos žydų kultūros paveldo kelią.

Šiuo metu jau yra sukurta atkarpa, geografiškai apimanti teritoriją tarp Vilniaus‒Kauno‒Druskininkų‒Vilniaus. Lietuvoje Europos žydų kultūros paveldo kelią įgyvendinanti mūsų šalies žydų bendruomenė siekia į šį projektą įtraukti kuo daugiau savivaldybių, kuriose išlikęs kultūrinis žydų paveldas. Tad prie šio projekto prisijungus Klaipėdos rajonui bus plačiau skleidžiama žinia ir apie Klaipėdos rajone esantį žydų paveldą. Į Europos žydų kultūros paveldo kelią planuojama įtraukti buvusią sinagogos vietą Gargžduose, žydų kapines prie Minijos bei Veiviržėnų miestelyje, žydų žudynių ir užkasimo vietas Vėžaitynės miške ir Gargžduose bei Veiviržėnų žydų žudynių vietą ir kapą Trepkalnių kaime.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite