Angle down Atgal

Gamintojai: trečia „Pfizer-BioNTech“ COVID-19 vakcinos dozė suteikia 95,6 proc. apsaugą

Trečioji bendrovių „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurtos vakcinos dozė suteikia 95,6 proc. apsaugą nuo susirgimo simptomine COVID-19 forma, teigiama ketvirtadienį paskelbtoje gamintojų studijoje.

Per klinikinių tyrimų trečiąjį etapą, kuriame dalyvavo „10 tūkst. 16 metų ir vyresnių dalyvių“, nustatytas „95,6 proc. santykinis vakcinos veiksmingumas susirgimo atžvilgiu laikotarpiu, kai vyraujanti buvo delta padermė“, sakoma bendrovių pareiškime.

Studijoje pateikti papildomo tyrimo „pirmieji rezultatai“, rodantys, kad trečioji injekcija pasižymi „palankia saugumo charakteristika“.

„Šie rezultatai yra dar vienas įrodymas, kad stiprinančiosios dozės yra naudingos, kalbant apie mūsų pastangas ir toliau gerai apsaugoti žmones nuo šios ligos“, – pareiškė „Pfizer“ generalinis direktorius Albertas Bourla (Albertas Burla).

Preliminarūs rezultatai bus pateikti reguliavimo agentūroms „kaip įmanoma greičiau“, pabrėžiama bendrovių pareiškime.

Kelios šalys jau patvirtino stiprinančiuosius skiepus nuo COVID-19, skirtus geriau apsaugoti jau vakcinuotus žmones, kurių imunitetas galėjo sumažėti, kaip rodo tam tikri tyrimai.

JAV federalinė Maisto ir vaistų administracija (FDA) rugsėjį patvirtino trečiąją dozę visiems 65 metų ir vyresniems asmenims, taip pat asmenims, kuriems kyla reikšmingas pavojus susirgti sunkia COVID-19 forma.

Europos vaistų agentūra (EVA) spalio pradžioje patvirtino papildomą dozę vyresniems nei 18 metų asmenims. Nacionalinėms reguliavimo institucijoms palikta teisė spręsti, kurioms gyventojų grupėms ši dozė turėtų būti skiriama pirmiausia.

Tuo metu Izraelio valdžia žengė dar toliau ir patvirtino stiprinančiuosius skiepus visiems 12 metų ir vyresniems piliečiams.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite