Angle down Atgal

G. Nausėda: visi galime ir turime susitelkti dėl bendro ir žalio tikslo

Prezidentas Gitanas Nausėda šeštadienį Žaliųjų idėjų festivalio metu paskelbė „Žalios Lietuvos“ deklaraciją ir pakvietė visus Lietuvos žmones prisidėti prie Lietuvos žalinimo, kovos su klimato kaita, švaresnės ir sveikesnės aplinkos kūrimo.

Šalies vadovo pasiūlyta „Žalios Lietuvos“ iniciatyva visus metus kvietė visuomenę ieškoti sutarimo, kaip paversti Lietuvą švaresne ir klimatui neutralia valstybe. Vyko diskusijos ir forumai, kuriuose išsakytos idėjos, gerieji pavyzdžiai ir nubrėžtos kryptys tapo „Žalios Lietuvos“ deklaracijos pagrindu, sakoma Prezidentūros pranešime.

Šios iniciatyvos kontekste G. Nausėda pasirašė ir pateikė Seimui Teisėkūros pagrindų įstatymo projektą, kuris daro sisteminį pokytį ir įpareigoja teisėkūros iniciatyvas vertinti per aplinkosaugos ir klimato kaitos prizmę.

„Per šį laikotarpį įsitikinau, kiek daug turime aktyvių žmonių ir atsakingų organizacijų, įmonių ir žmonių, kurios aplinkosaugą ir kovą su klimato kaita mato kaip neatsiejamą savo gyvenimo ir veiklos dalį. Pasiekti tikrų pokyčių galime tik veikdami išvien. Valstybės institucijos, verslas, nevyriausybinės organizacijos, vietos bendruomenės, savivalda – visi galime ir turime susitelkti dėl bendro ir žalio tikslo. To siekiame ne vieni, o kartu su visa ES“, – sakė prezidentas.

Paramą deklaracijai išreiškė ir ją pasirašė Europos Komisijos viceprezidentas Fransas Timmermansas, eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, prekybos ir telekomunikacijų, energetikos, transporto, žemės ūkio, nevyriausybinių organizacijų, pramonės sektoriaus atstovai ir piliečiai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite